Set fotoğrafları yayınlanmaya başladı başlayalı dillerden düşmeyen Netflix’in bol yıldızlı kadrosuyla gündeme oturan dizisi “Kimler geldi kimler geçti” 9 Mayıs’ta izleyicinin beğenisine sunuldu. Başrolünde Serenay Sarıkaya’nın yer aldığı ve 3 partnerle birlikte göz dolduran dizi, izleyenlerden tam not almayı başardı.

Serenay Sarıkaya’nın yanı sıra partnerleri Boran Kuzum, Metin Akdülger ve Hakan Kurtaş’ın diziyi arşa taşıdığı aşikar. Kadronun geri kalanında Gülcan Arslan, Esra Ruşan, Bade İşçil, Ahmet Rıfat Şungar, Efe Tunçer, Meriç Aral ve Kamil Güler gibi isimler yer alıyor. Dizi Ece Yörenç’in kaleminden çıkmış ve yönetmenliğini ise Bertan Başaran üstlenmiş. Oldukça bol yatırımlı bir dizi yani. 

Diziye başlamadan önce bir önyargım vardı. Bu tarz romantik ve komedi unsurları barındırdığını gördüğüm dizilere karşı genellikle bir önyargım vardır. Çünkü romantik diziler genellikle birbirinin aynısı bir akışta ilerliyor. Ya ilişki istemeyen iki kişinin dolu dizgin aşklarını, ya aldatmayla taçlandırılmış yeni bir aşk serüvenini ya da birbirine aşık bir çiftin mutsuz sonlarını izliyoruz. Ancak bu dizide böyle bir sorun yaşamadım. Bir oturuşta bitirilebilecek bir dizi olan “Kimler geldi kimler geçti” ile ilgili bende oluşan önyargınızı kırmak için dizinin konusuna şöyle bir bakalım.

Kimler Geldi Kimler Gecti Yenibakis Netflix

Bir kere söylediğimiz gibi hikaye Ece Yörenç’in kaleminden çıkmış. Dolayısıyla kötü bir şey izlemeyeceğimizi buradan anlayabiliriz. Dizide çok güzel kadınlar, yakışıklı beyler ve mükemmel mekanlar izliyoruz. Dizi bir hukuk bürosunda çalışan Avukat Leyla ve arkadaşlarının modern zaman ilişkilerini anlatıyor. Başarılı avukat Leyla Taylan, ilk aşkının ihanetiyle sona eren acı dolu bir ilişkinin ardından, arkadaşlarının ve yakışıklı şef Şeyyaz'ın desteğiyle kendini toparlamaya çalışıyor. "Yılın boşanma davası" olarak adlandırılan bir dava için ünlü üçüncü eş Tuba Tepelioğlu'nun avukatı olarak görev alan Leyla, karşısında, 15 yıl içinde üç kadınla evlenip boşanmış, ilişkilerinde karmaşık bir geçmişi olan Cem Murathan’ı buluyor. Günümüz ilişkilerinin etaplarını renkli bir anlatım diliyle izleyiciye sunan dizide, modern ilişki terimleri ekranda Leyla’ya yaşatılarak anlatılıyor. Oyunculular çok kötü değil. Çerezlik, bir oturuşta izlenebilecek bir dizi arıyorsanız, hazır gündemdeyken “Kimler geldi kimler geçti” dizisine bir şans verebilirsiniz.