Eğrisiyle doğrusuyla bir sezonu daha bitirdik. İç sahada neredeyse tüm maçlarını izlediğim Göztepe, artık Süper Lig’de. Fakat biz yine de sanki şampiyon olmamış gibi Bodrum FK maçına aynı heyecanla gittik. Son haftalarda ligi en tepede bitirme iddiası doğmuş olsa da önemli olan kapanışı güzel yapmaktı.

Sarı – Kırmızılılar üst lige çıkmanın vermiş olduğu rahatlık ile sanki konsantre olmakta biraz zorlandı. Rakibin sıralama için verdiği mücadele az da olsa ön plana çıktı. İkinci yarıda toparlanan Göz – Göz, Atınç ile beraberliği bularak en azından sezonu mağlubiyetle bitirmedi. Herkesin aklı maçtan çok sonrasında yapılacak kutlamalardaydı. 

Öncesinde tabii ki son bir “Med-Cezir” seremonisi vardı. Hepimizin beklediği Levent Yüksel’in neden gelemediğini daha önceki yazımda anlatmıştım. Söylendiği gibi Yüksel’in çekmiş olduğu video ile taraftara mesaj göndermesi ve oradan şarkıya eşlik etmesi yine de güzel görüntüler oluşturdu. 

Maç öncesi ve maçtan bahsettiğime göre artık kutlamalara geçebilirim. Son düdükle birlikte saha içinde müthiş bir çalışma başladı. Herkes o kadar güzel organize olmuş ki, kısa süre içerisinde platform kuruldu ve düğmeye basıldı. Kupa töreninde en çok hoşuma giden podyuma ilk önce çalışanların çıkmasıydı. Bunu kim düşündüyse tebrik etmek istiyorum. Devamında ise futbolcuların seçtiği müziklerle kırmızı halıda şovları vardı. Benim en çok hoşuma giden birkaç tanesini anlatmak istiyorum. Mame Diouf’un Erik Dalı ile oynaması izleyenleri gülümsetti. Taha’nın ise Kurtlar Vadisi müziği ile taraftarı coşturması gecenin güzel anılarındandı. Ve tabii ki de kaptan Atınç’ın mikrofonu isteyip kendi sesiyle tezahürat yaptırması geceye damga vuran bir başka olaydı. 

Ve geriye 14 Haziran’da yapılacak kutlamalar kaldı. 

Yayında ve yapımda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Şampiyon Göztepe’yi tekrar tebrik ediyorum.