Olayda, kullandığı çanta, savcı tarafından "silah olarak" nitelendirildi. Şüpheli Meşe, kaza anındaki ifadesinde, "Motosikleti serseri gibi kullanıyorlardı. Çarpacaklar diye korktum. Onları korkutmak için çantayı rastgele savurdum" dedi.

Pes dedirten rahatlık!Ambulansa yol vermeyen magandaya ceza! Pes dedirten rahatlık!Ambulansa yol vermeyen magandaya ceza!

Olayın detayları

Geçen yıl 22 Kasım'da İzmir'in Urla ilçesinde Bülent Baratalı Bulvarı'nda yaşanan olayda, motosikletle seyir halinde olan Cem Kayacan (19) ve arkasındaki Meken Akan'a (18) asansör tamircisi Cumali Meşe çantasıyla saldırdı. Bu saldırı sonucu motosiklet kontrolünü kaybetti ve bir otomobile çarptı. Motosiklet sürücüsü ve arkasındaki arkadaşı yaralanırken, şüpheli Meşe olay yerinden uzaklaştı.

Şüpheli tutuklandı ve dava açıldı

Polis, güvenlik kamerası görüntülerinden şüphelinin kimliğini belirledi ve Cumali Meşe gözaltına alındı. İlk ifadesinde, "Motosikleti serseri gibi kullanıyorlardı. Çarpacaklar diye korktum. Onları korkutmak için çantayı rastgele savurdum" dedi. Şüpheli Meşe, tutuklandı ve soruşturma sürdürüldü. İddianame hazırlandı ve dava açıldı.

İddianame ve dava

Urla Cumhuriyet Savcısı Rümeysa Çakar tarafından hazırlanan iddianame, şüpheli Meşe hakkında "kasten yaralama" ve "basit yaralama" suçlarından 1,5 yıldan 4,5 yıla kadar hapis cezası istiyor. Ayrıca, Meşe'nin kullanılan çantayı "silah sayılacak" bir nesne olarak kullandığı belirtiliyor. İddianamede, Meşe'nin çantayla iki ayrı kişiye yönelik "silahla kasten yaralama" suçunu işlediği ifade ediliyor.

Dava, önümüzdeki günlerde Urla Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülecek. Yaralanan Cem Kayacan'ın avukatı ise suçun "öldürmeye teşebbüs" kapsamına gireceğini iddia ederek davayı ağır ceza mahkemesinde görülmesi talebinde bulundu.

Kaynak: Haber Merkezi