Balıkesir'de yaşanan korkunç bir olayın detayları sonunda gün yüzüne çıktı. Kurye olarak çalışan 20 yaşındaki Ata Emre Akman, motosikletle sipariş götürdüğü sırada bıçaklı saldırıya uğrayarak hayatını kaybetti. Acılı anne Zuhal Akman, saldırıyı gerçekleştiren E.Ö.'nün babasının azmettirdiğini iddia etti.

"Mali sıkıntı yaşamıyorduk"

Akman, olaydan bir hafta önce işe başlayan ve kendi kazandığı parayla Anneler Günü için sürpriz yapmayı planlayan oğlunun, babasının etkisi altında olmadığını vurguladı. Ata'nın gayretli bir genç olduğunu ve maddi sıkıntı yaşamadıklarını belirtti. Ancak, o gece iş çıkışında saldırıya uğrayarak yaşamını yitirdi.

20 Yasinda Oldurulen Motokurye Ata Emre Akman Babasi Erol Akman Kimdir

"Katilin babasının imam nikahlı eşi..."

Anne Akman, saldırganın 17 yaşında olduğunu ve daha önceden 6 ayrı suç kaydının bulunduğunu ifade ederek, katilin babasının da 10 yıldır cezaevinde olduğunu söyledi. Hatta cezaevinden izinli çıkan babanın, eski sevgilisi olan bir kadını tehdit ettiğini ve bu tehditlerin oğlunun yaşamını kaybetmesine neden olduğunu öne sürdü.

6 Adet Suc Kaydi Bulunan Sahis Tarafindan Oldurulen Universite Ogrencisi Ata Emre Akman Kimdir

Toplum için tehdit oluşturuyor

Anne, "Üzerinde pizzacı montu vardı" diyerek oğlunun masumiyetini vurguladı ve adaletin yerini bulmasını talep etti. Katillerin cezasız kalmaması gerektiğini ve toplum için tehdit oluşturduklarını dile getirdi.

Kaynak: Haber Merkezi