Dış ilişkiler ve Avrupa Birliği alanında uzun yıllardır önemli görevler üstlenen bir isim daha Türkiye'nin diplomasi sahnesinde adını duyurdu. Ömer Serdar Atabey, son olarak Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğüne atanarak Türkiye'nin uluslararası ilişkilerindeki önemli rolünü pekiştirdi.  Peki Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğüne atanan Ömer Serdar Atabey kimdir? İşte detaylar...

Ömer Serdar Atabey kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Adalet Bakanlığı'na yapılan atamalar Resmi Gazete'de yayımlandı.Resmi Gazete'de yayımlanan atamalarda, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 4'üncü maddeleri gereğince, Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğüne  Ömer Serdar Atabey atandı.

Ceza Isleri Genel Mudurlugune Atanan Mehmet Yilmaz Kimdir 2

Bakan Tunç'tan açıklama!

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, atamalarla ilgili sosyal medya hesabından bir tebrik mesajı paylaştı. Tunç, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ile Bakanlığımızın üst kademe yöneticiliklerine atanan birim amirlerimize yeni görevlerinde başarılar diliyorum. Görevlerini devreden birim amirlerimize ise bugüne kadar adaletin gerçekleşmesi için verdikleri hizmetlerden ötürü teşekkür ederim. Adalet hizmetlerinin etkinliğini ve vatandaşlarımıza sunulan hizmetin kalitesini artırmak için birlikte çalışmaya devam edeceğiz."

Kaynak: HABER MERKEZİ