Son zamanlarda birçok vatandaşın dikkatini çeken bir isim var: Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürü Günay Albayrak. Ancak pek çok kişi onun kim olduğunu merak ediyor. Peki, Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürü Günay Albayrak kimdir? İşte, Günay Albayrak'ın hayatı, kariyeri ve toplumdaki yeri hakkında bilinmesi gereken detaylar...

Günay Albayrak Hakkında

Günay Albayrak, 1969 yılında Kayseri'nin Pınarbaşı İlçesi'nde doğdu. İlk ve orta öğrenimini tamamladıktan sonra 1989'da Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu.

Hâkimlik-savcılık stajını 1993 yılında tamamlayan Albayrak, İnhisar (Bilecik), Niksar (Tokat) ve Sorgun (Yozgat) gibi farklı şehirlerde hâkimlik görevlerinde bulundu. 1999'dan 2015'e kadar Ceza İşleri Genel Müdürlüğü'nde Tetkik Hâkimi, Daire Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı olarak çeşitli görevler üstlendi. 20/02/2015 tarihinden itibaren ise Adlî Sicil ve İstatistik Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Evli ve bir çocuk annesi olan Albayrak, İngilizce dilini de bilmektedir.

Bakan Tunç'tan atama kararına ilişkin açıklama!

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, atamalarla ilgili sosyal medya hesabından bir tebrik mesajı paylaştı. Tunç, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ile Bakanlığımızın üst kademe yöneticiliklerine atanan birim amirlerimize yeni görevlerinde başarılar diliyorum. Görevlerini devreden birim amirlerimize ise bugüne kadar adaletin gerçekleşmesi için verdikleri hizmetlerden ötürü teşekkür ederim. Adalet hizmetlerinin etkinliğini ve vatandaşlarımıza sunulan hizmetin kalitesini artırmak için birlikte çalışmaya devam edeceğiz."

Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım kimdir?

Ceza Isleri Genel Mudurlugune Atanan Mehmet Yilmaz Kimdir 2

Kaynak: Haber Merkezi