Harçlığını çıkarmak için kuryelik yapan üniversite öğrencisi Ata Emre Akman, Balıkesir’de 17 yaşındaki E.Ö. tarafından bıçakla vurularak öldürülmüştü. Ata Emre Akman’ın öğretim görevlisi annesi ve emekli albay babası NOW TV’ye verdiği röportajda isyan etti. Yaşanan bu gelişme sonrası vatandaşlar arama motorlarında 20 yaşında öldürülen motokurye Ata Emre Akman babası Erol Akman kimdir? araştırmaya başladı. İşte detaylar...

20 yaşında öldürülen motokurye Ata Emre Akman babası Erol Akman kimdir?

Balıkesir’in merkez Karesi ilçesi Karaoğlan Mahallesi Emir Sokak’ta E.Ö., üniversiteli motokurye Ata Emre Akman’ı vücudunun çeşitli yerlerinden bıçakladı. Akman kanlar içinde kalırken, E.Ö. ise kaçtı. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Sağlık ekibinin yaptığı kontrolde Akman’ın hayatını kaybettiği belirlendi. Polis ve savcının olay yerindeki incelemelerinin ardından Ata Emre Akman’ın cansız bedeni, Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi morguna kaldırıldı.

Genç üniversite öğrencisini öldüren 17 yaşındaki E.Ö’nün, daha önce 6 defa suç kaydı olduğu ortaya çıktı. Ata Emre Akman’ın ailesi, NOW TV’ye yaptığı açıklamada adalet sistemiyle ilgili sert eleştirilerde bulundu. Akman’ın babası emekli albay Erol Akman, “40 yıl üniforma giydim. 25 binin üzerinde asker geçti elimden. Bir askerimin bile burnu kanamadı. Ama ben kendi çocuğumu koruyamadım." şeklinde isyan etti.

Kaynak: HABER MERKEZİ