Motokurye olarak harçlığını çıkartmak isteyen üstelik işe henüz 5 gün önce başlayan üniversite öğrencisi Ata Emre Akman, 6 adet suç kaydı bulunan şahıs tarafından hayattan koparıldı. Sosyal medya kullanıcıları bu kadar kabarık dosyası olan birinin nasıl hala serbest olduğunu sorgulamaya başladılar. Bu durum toplumda hem üzüntü hem öfkeyle karşılandı. Peki, 6 adet suç kaydı bulunan şahıs tarafından öldürülen üniversite öğrencisi Ata Emre Akman kimdir? yanıtı haberimizde yer alıyor...

 Ata Emre Akman kimdir?

Balıkesir'de kuryelik yapan üniversite öğrencisi Ata Emre Akman'ın, siparişi teslim ettikten sonra sokak ortasında E.Ö. isimli şahıs tarafından defalarca bıçaklanarak öldürüldüğü ana ait görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde, katilin olay anında alkollü olduğu ve kasten yaralama ile tehditten toplamda 6 ayrı suç kaydının bulunduğu öğrenildi.

Balıkesir'de bir zincir restoranda kurye olarak çalışan Balıkesir Üniversitesi Turizm Fakültesi öğrencisi Ata Emre Akman, sipariş teslim ettiği adresten dönerken, E.Ö. tarafından vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklanarak öldürüldü. Saldırgan, Akman'a 25 kez bıçak darbesi vurdu ve ardından olay yerinden kaçtı.

Polis, çevredeki güvenlik kameralarını inceleyerek E.Ö.'nün kimliğini tespit etti ve ailesiyle yaşadığı eve düzenlediği operasyonla yakaladı. E.Ö. ve saklanmasına yardımcı olduğu iddia edilen babası O.Ö. gözaltına alındı. E.Ö.'nün daha önce kasten yaralama ve tehdit suçlarından 6 ayrı kaydı bulunduğu ortaya çıktı.

Hayatını kaybeden Akman'ın cenazesi, yakınları tarafından hastane morgundan alınarak ailesinin yaşadığı Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesine götürüldü. Akman, kırsal Muradiyesarnıç Mahallesi meydanında kılınan cenaze namazının ardından Muradiyesarnıç Mezarlığı'na defnedildi. Cenazeye ailesi ve arkadaşları katılarak son görevlerini yerine getirdi. Akman'ın, harçlığını çıkarmak için kuryelik yaptığı ve olaydan sadece 5 gün önce işe başladığı öğrenildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ