Ünlü Türk oyuncu Zafer Algöz'ün hayatına dair merak edilen konulardan biri de babası Cevdet Algöz'dür. Zafer Algöz'ün babasının kim olduğu ve neden öldüğü gibi sorular, izleyicilerin ve hayranlarının dikkatini çekmektedir. Zafer Algöz babası Cevdet Algöz kimdir? Zafer Algöz babası neden öldü?  Bu konuda yapılan araştırmalar, Algöz ailesinin hayatındaki önemli detayları gün yüzüne çıkarmaktadır. Tüm detaylar haberimizde.

Zafer Algöz babası Cevdet Algöz kimdir?

Başarılı oyuncu Zafer Algöz, son zamanlarda yaşadığı acı dolu günlerle sarsıldı. Rol aldığı projelerdeki başarısıyla tanınan Algöz, anne ve babasını kısa aralıklarla kaybetmenin acısını yaşıyor.

83 yaşındaki annesi Güner Algöz'ü 9 Mart'ta son yolculuğuna uğurlayan Zafer Algöz, şimdi de babası Cevdet Algöz'ü kaybetti. Acı haberi duyuran Can Yılmaz, "Sevgili Zafer Algöz abimizin, 24 gün önce vefat eden annesinin ardından bu gece de babası (Cevdet amcamız) vefat etti. Yaşadığı acının tarifsiz olduğunu hissedebiliyorum. Zafer abimize ve ailesine başsağlığı diliyor, bu zor günlerin üstesinden gelebilmeniz için güç ve sabır temenni ediyorum. Mekanları Cennet olsun. Allah rahmet eylesin" ifadelerini kullandı.

Zafer Algöz babası neden öldü? 

Ünlü oyuncu Zafer Algöz'ün babası Cevdet Algöz'ün babasının vefatının sebebiyle ilgili herhangi bir açıklama yapılmamıştır. Zafer Algöz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Başımız sağ olsun. Sevgili annemizin ardından 24 gün sonra babamız Cevdet Algöz'ü de kaybettik. 65 yıllık aşıklar cennette buluştular. Cekko babamızı 4 Nisan Perşembe öğle namazını müteakiben Balıkesir Burhaniye Koca Camii'nden uğurlayacağız. Geriş kabristanında defnedeceğiz. Sevenlerinin başı sağ olsun. Rabbim mekanını cennet eylesin" dedi.

Güner Algöz'ün cenazesi, 9 Mart'ta Burhaniye Kocacamii'de kılınan cenaze namazının ardından Geriş Mezarlığı'na defnedilmişti. Cem Yılmaz, Can Yılmaz, Bülent Şakrak ve Çağlar Çorumlu gibi isimler, Zafer Algöz'ü acılı gününde yalnız bırakmamıştı.

Kaynak: Haber Merkezi