Red Bull pilotu Max Verstappen, Avusturyalı ekibin halihazırda sorunlar yaşadığını belirtti. Formula 1 sıralama turlarında George Russell ile aynı zamanı yaparak pazar günkü yarışa ikinci başlamasıyla dikkatleri üzerine çeken Verstappen, hafta sonu boyunca yaşadıkları zorlukları ve karşılaştıkları teknik zorlukları açıkladı.

Verstappen, yaptığı açıklamada, "Bizim açımızdan tüm hafta sonu yine biraz zorlu geçti. Çok fazla sorun yaşadık. Ayrıca Mercedes bu hafta sonu çok hızlıydı, bu yüzden ikincilik benim için iyi bir sonuç" dedi. Bu ifadelerle, Red Bull ekibinin yaşadığı sorunların sadece rekabetçilikle değil, aynı zamanda araç performansıyla da ilgili olduğunu vurguladı.

Takımda Artan Sorunlar ve Çözüm Arayışları

Red Bull'un başarılı pilotu, takımdaki artan sorunlara da dikkat çekti. Verstappen, "Her ne kadar takım içinde neredeyse hiç kimse değişmemiş olsa da son iki yıla kıyasla daha fazla sorun var" diyerek, takım içindeki istikrarsızlığın ve performans düşüşünün farkında olduklarını belirtti. Ayrıca, "Herkes elinden geleni yapıyor ama bir şekilde şu anda işler yolunda gitmiyor" ifadeleriyle, sorunların farkında olduklarını ancak çözüm bulmakta zorlandıklarını aktardı.

Verstappen, yaşanan zorluklara rağmen takımın sürekli olarak gelişim için çaba gösterdiğini belirtti. Ancak, "şu anda bunu gerçekten durduramıyoruz" diyerek, halihazırdaki sorunların kolayca çözülemeyeceğini kabul etti.

Kaynak: Haber Merkezi