2009 yılında aramızdan ayrılan Amerikalı pop ikonu Michael Jackson'ın hayatını anlatan "Michael" adlı biyografi türündeki film için geri sayım başladı. Antoine Fuqua'nın yönetmen koltuğunda oturduğu film, pop yıldızının hayatını tüm detaylarıyla ekrana taşıyacak.

Filmin merakla beklenen vizyon tarihi 18 Nisan 2025 olarak belirlendi. Ünlü şarkıcıyı ise, yeğeni Jaafar Jackson canlandırıyor. Lionsgate'in yapımcılığını üstlendiği film, sektörde deneyimli bir ekip tarafından hazırlanıyor.

Lionsgate'ten Jim Packer, The Hollywood Reporter'a yaptığı açıklamada, "Sanırım bu şimdiye kadar çektiğimiz en büyük film olacak" dedi ve hayranların film hakkındaki beklentilerinin oldukça yüksek olduğunu vurguladı.

Michael Jacksonun Hayatini Anlatan Film Heyecanla Bekleniyor 969

Yeğeni Jaafar Jackson'ın Büyük Rolü

Filmin başrolünde, Michael Jackson'ın yeğeni Jaafar Jackson yer alıyor. Jaafar Jackson, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, "Amcam Michael'ın hikayesini ekrana taşımaktan onur duyuyorum. Dünya çapındaki tüm hayranlarla yakında görüşmek üzere" ifadeleriyle bu önemli rolü üstleneceğini duyurmuştu.

Filmden yayınlanan ilk kare, pop ikonunun en ikonik anlarından birini canlandırırken, kariyerinin çeşitli dönemlerine ışık tutuyor. Fotoğrafın, 1992-93 tarihlerinde düzenlenen "Dangerous" turnesinden olduğu belirtilirken, karenin usta fotoğrafçı Kevin Mazur tarafından çekildiği kaydedildi.

Jaafar Jackson, şarkıcının ağabeyi Jermaine Jackson'ın oğlu olup, uzun yıllardır dans ve şarkı söyleme konusunda yeteneklerini sergilemektedir. Bu film, Jaafar Jackson için kariyerindeki ilk büyük çıkışı niteliğinde.

Michael Jacksonun Hayatini Anlatan Film Heyecanla Bekleniyor

Çocukluğunu Canlandıracak İsim: Juliano Krue Valdi

Michael Jackson'ın çocukluğunu canlandıracak isim ise 9 yaşındaki Juliano Krue Valdi oldu. Valdi, Jackson'ın kardeşleriyle birlikte "Jackson 5" olarak ünlendiği dönemi ekrana taşıyacak. Valdi, "Bu fırsat benim için çok değerli çünkü Jackson Popun Kralı ve kalbimde çok özel bir yeri var. 5 yıldır onun şarkılarıyla dans ediyorum. Beni çok özel hissettiriyor. Kendimi onun şarkılarıyla dans ederken çok iyi hissediyorum. Michael Jackson'ın enerjisine bayılıyorum" dedi.

Kaynak: Haber Merkezi