Zorlu PSM Turkcell Sahnesi'nde sergilenen 'Aşık Shakespeare' oyununu sesli betimleme ile tiyatro sahnesine taşıyan uygulama, bu özel etkinlikte görme engelli seyircilere detaylı bir izleme deneyimi yaşattı. Bu etkinlikle, Hayal Ortağım uygulamasıyla ulaşılabilen sesli betimleme özelliği, Türkiye'de tiyatro sahnelerine de girmiş oldu.

Yüksek enerjisi, komedisi ve romantizmiyle dikkat çeken 'Aşık Shakespeare' oyunu, Serdar Biliş rejisiyle tiyatro sahnesine taşındı. Uraz Kaygılaroğlu ve Nezaket Erden'in başrollerini üstlendiği oyun, 16. yüzyıl Shakespeare dönemi tiyatrosuna ve yaşamına çağdaş bir perspektif sunuyor. Görme engelli sanatseverler, Hayal Ortağım'ın sesli betimleme özelliği sayesinde dekor, kostüm ve oyuncuların performansıyla ilgili tüm detayları dinleyerek, oyunun keyfini çıkardılar.

Turkcell'in 'Hayal Ortağım' uygulaması, görme engellileri yaşamın içine daha fazla dahil etmeyi amaçlıyor. Operatörün "herkes için erişilebilir sanat" vizyonuyla geliştirilen bu uygulama, pek çok sanat etkinliğine özel hazırlanan sesli betimleme servisinin yanı sıra sesli kitaplar, sesli haberler, sesli navigasyon gibi birçok özellik sunuyor. Bu şekilde, kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırıp daha bağımsız bir şekilde yaşamalarını sağlıyor. Turkcell'in 'önce insan' odaklı yaklaşımıyla geliştirilen 'Hayal Ortağım' uygulaması, teknolojinin insan hayatına olumlu katkılarını bir kez daha gözler önüne seriyor.

Kaynak: İHA