İzmir siyaseti son günlerde Tunç Soyer ve Özgür Özel arasındaki gerilimle çalkalanıyor. Özgür Özel'in son açıklamaları ve Tunç Soyer'e yönelik eleştirileri, siyasi kulislerde ve kamuoyunda büyük merak uyandırdı. Peki, Tunç Soyer Özgür Özel olayı ne? Özgür Özel neden 'En büyük hayal kırıklığım Tunç Soyer' dedi? detaylar haberimizde!

Tunç Soyer Özgür Özel olayı ne?

2019’da İzmir’i kazanan ve bu seçimde aday gösterilmeyen Tunç Soyer, seçim öncesinde çok konuşulan isimler arasında yer alıyordu.CHP Genel Başkanı Özgür Özel, seçim sonrası Soyer hakkında açıklamada bulundu.Sözcü’den İsmail Saymaz’a konuşan Özel, Soyer’e “İzmir’i değil, kendisini düşündü. O yüzden çok kızıyorum ona” diyerek şunları söyledi:

“Çağırdım, anlattım. Cemil Tugay’ın ankette en yüksek oyu alan iki isimden biri olduğunu kendisi de gördü. Yurt dışı görev teklif ettim. Memnun oldu. Akşam yemeğe çıktık birlikte. ‘Kıbrıs, Amerika ve Brüksel’deki temsilcilikle birlikte Pekin ve Moskova’da şube açalım. Yurt dışı ilişkilerde iyisiniz’ dedim. ‘Onore oldum, çok sevindim’ dedi. Gitti, birkaç gün sonra çok kötü açıklamalar yaptı. En büyük hayal kırıklığım… Kimseye küskün değilim ama İzmir’de kazanmamız için hiçbir şey yapmadı. İzmir’de tehlike çanlarının çaldığı günler oldu. İzmir’i değil, kendisini düşündü. O yüzden çok kızıyorum ona.”

Özgür Özel neden 'En büyük hayal kırıklığım Tunç Soyer' dedi?

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, gazeteci İsmail Saymaz'a verdiği röportajda Tunç Soyer hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Özel, "En büyük hayal kırıklığım Tunç Soyer'dir. Çağırdım, anlattım. Cemil Tugay’ın ankette en yüksek oyu alan iki isimden biri olduğunu kendisi de gördü. Yurt dışı görev teklif ettim. Memnun oldu. Akşam yemeğe çıktık birlikte. 'Kıbrıs, Amerika ve Brüksel’deki temsilcilikle birlikte Pekin ve Moskova’da şube açalım. Yurt dışı ilişkilerde iyisiniz' dedim. 'Onore oldum, çok sevindim' dedi. Gitti, birkaç gün sonra çok kötü açıklamalar yaptı. En büyük hayal kırıklığım… Kimseye küskün değilim ama İzmir’de kazanmamız için hiçbir şey yapmadı. İzmir’de tehlike çanlarının çaldığı günler oldu. İzmir’i değil, kendisini düşündü. O yüzden çok kızıyorum ona" şeklinde konuştu.

Kaynak: HABER MERKEZİ