Tatvan Belediye Başkanı Mümin Erol'un makamında bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafını indirdiği görüntüler kamuoyunu şaşırttı.

31 Mart seçimlerinde DEM Parti'den seçilen Mümin Erol, 5 Nisan'da mazbatasını alarak makamına oturdu. Ancak, makam odasında duvarda asılı olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafını indirdiği görüntüler ortaya çıktı.

Kameralara yansıyan görüntülerde, Erol'un "Bunu indirdikten sonra resim alalım" şeklindeki ifadeleri ve ardından kalabalık bir grup tarafından alkışlarla desteklenmesi dikkat çekti.

Bu olayın ardından AK Parti Genel Başkan Vekili Yardımcısı Doç. Dr. M. Umut Tuncer, sosyal medya üzerinden sert bir tepki gösterdi. Tuncer, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafını indiren DEM Partili Tatvan Belediye Başkanı Mümin Erol'un 'Devlet tanımıyorum, Cumhurbaşkanı tanımıyorum, yasa-mevzuat tanımıyorum' tavrını, had bilmezliğini kınıyorum. Bu millet ne reisini ne de ihaneti unutur." şeklinde bir paylaşımda bulundu.

Tatvan Belediye Baskani Mumin Erol Kimdir

Tatvan Belediye Başkanı Mümin Erol kimdir?

Bitlis'in Tatvan ilçesinde 1981 yılında doğan Mümin Erol, eğitim hayatına yine bu ilçede başladı. İlk ve orta öğrenimini Tatvan'da tamamladıktan sonra Bitlis Anadolu Öğretmen Lisesi'nden mezun oldu. Hukuk alanında eğitimine devam etmek için Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne gitti ve 2004 yılında mezun oldu. Meslek yaşamına avukat olarak başlayan Erol, şu anda bu alanda faaliyet göstermektedir. Erol, 31 Mart yerel seçimlerinde DEM Parti'den Tatvan Belediye Başkanlığı için aday gösterildi.

Kaynak: Haber Merkezi