Suna Dumankaya, Türkiye'de güzellik ve sağlık konusundaki uzmanlığıyla dikkat çeken bir isim olarak vatandaşların merakını celb etmiştir. Peki, Suna Dumankaya kimdir? Suna Dumankaya mesleği ne? Suna Dumankaya kaç yaşında? Suna Dumankaya nereli? İşte, Türkiye'nin güzellik dünyasındaki öncülerden biri olan Suna Dumankaya'nın hayatına dair önemli detaylar ve merak edilen bilgiler. Dumankaya'nın doğal güzellik anlayışını benimseyen ve bunu Türkiye'ye tanıtan bir figür olmasının ötesinde, kişisel hayatına dair de merak uyandıran noktalar, bu yazıda sizleri bekliyor.

Suna Dumankaya kimdir?

Van'da doğan Suna Dumankaya, bilgeliğini ve doğanın mucizelerini aktaran Türkiye'nin önde gelen sağlık neferlerinden biri olan büyükannesinden, yani Türkiye'nin ilk lokman hatunu olan Fatma Öktem'den ilham almıştır.

Suna Dumankaya mesleği ne?

Ülkemizin ilk bitki bilim ve güzellik uzmanı olarak tanınan Suna Dumankaya, Fatma Hanım'dan edindiği bilgilerle kendi yeteneklerini geliştirmiştir. Doğal ürünlerle cilt bakımının öncüsü olmuş, bitki bilimine dayalı güzellik konusunda Türkiye'de ilkleri başarmıştır. Sağlık ve güzelliğin bir lüks değil, herkesin hakkı olduğu inancıyla hareket eden Dumankaya, her fırsatta bu değerleri ödenmeden de elde edilebileceğini vurgulamıştır. Sonuç olarak, sağlıklı ve güzel olmak artık herkes için erişilebilir hale gelmiştir!

Suna Dumankaya kaç yaşında?

1958 yılında dünyaya gelen Suna Dumankaya 65 yaşındadır. 

Suna Dumankaya nereli?

Bitki bilim ve güzellik uzmanı Suna Dumankaya, Van'da dünyaya gelmiştir. 

Kaynak: Haber Merkezi