Son zamanlarda, STEM akışının ne olduğu ve ne işe yaradığı konusunda birçok soru gelmekte. Belki de siz de bu soruların cevaplarını merak edenlerdensiniz. Endişelenmeyin, çünkü bu yazıda STEM akışıyla ilgili tüm detayları bulacaksınız.

STEM akışı nedir?

Sosyal medya devi TikTok, bilim ve teknoloji içeriklerini bir araya getiren STEM akışını Avrupa genelinde yaygınlaştırmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz yıl ABD'de başlatılan bu akış, şimdi İngiltere ve İrlanda'dan başlayarak Avrupa'da da geniş kitlelere ulaşacak.

STEM akışı, 18 yaş altı kullanıcılar için "Sizin İçin" ve "Takip Edilen" akışlarına ek olarak otomatik olarak görüntülenecek. 18 yaş üstü kullanıcılar ise, uygulamanın "içerik tercihleri" ayarları aracılığıyla STEM akışını etkinleştirebilecekler.

TikTok'un verilerine göre, ABD'de geçen yıl başlatılan STEM akışını etkinleştiren kullanıcıların oranı %33'e ulaştı ve gençlerin üçte biri haftalık olarak STEM akışına gidiyor. Ayrıca, akışın başlatılmasından bu yana ABD'de STEM ile ilgili içerikte %24'lük bir büyüme görüldü. TikTok'ta son üç yılda dünya çapında yaklaşık 15 milyon STEM içeriği yayınlandı.

TikTok, STEM akışında yer alan tüm içerikleri değerlendirmek için Common Sense Networks ve Poynter ile işbirliğini genişletiyor. Common Sense Networks, içeriğin STEM akışına uygunluğunu değerlendirecek ve Poynter ise içeriğin güvenilirliğini denetleyecek. Bu denetimlerden geçemeyen içerikler, STEM akışı için uygun kabul edilmeyecek.

Kaynak: HABER MERKEZİ