Güzelliği kadar ideolojik görüşü, bakış açılarıyla da dikkat çeken sunucu Simge Fıstıkoğlu kimdir, kaç yaşındadır? sık sık aratılan bu sorunun yanıtına ulaşmak için okumaya devam edin...

Simge Fıstıkoğlu kimdir?

12 Aralık 1982 tarihinde İstanbul'da doğan Simge Fıstıkoğlu Tavukçuoğlu, İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Televizyon kariyerine 2006 yılında Habertürk'te spor spikeri olarak adım atan Fıstıkoğlu, 2009 yılında spor müdürü olarak görevine devam etti. 2011 yılında a Haber'e geçen deneyimli spiker, bir yıl sonra yeniden Habertürk'e dönerek "1 Gün" ve "Gün Başlıyor" programlarını hazırlayıp sundu. Aynı zamanda "Burası Haftasonu" programını da sunan Fıstıkoğlu, 2013 yılında Show TV'ye geçerek "Yeni 1 Gün" ve "Haftasonu Ana Haber" programlarını sundu.

Eylül 2014'te programına son veren Fıstıkoğlu, çeşitli kurumlarda spikerlik yapmaya devam etti. 2015 yılı itibarıyla TRT Spor'da Nazenin Tokuşoğlu ile birlikte "Topuklu Krampon" isimli futbol sohbet programını sundu. NTV'de hafta içi her akşam "Simge Fıstıkoğlu'yla Spor Akşamı" ve "Günün İçinden" adlı programları başarıyla yürüttü. Beş yıl boyunca NTV'de görev yapan Fıstıkoğlu, 17 Haziran 2020 tarihinde kanaldan ayrıldı.

18 Aralık 2020'de yayın merkezini Bursa'dan İstanbul'a taşıyan Olay TV'de "Simge Fıstıkoğlu ile Haftasonu" programını sundu. Ancak, kanalın 25 Aralık 2020'de yayına son vermesi nedeniyle bu program sadece iki kez yayınlanabildi. Televizyonculuk kariyerine ara vermeyen Fıstıkoğlu, zaman zaman kendi YouTube kanalından gündeme dair yayınlar yapmaya başladı. Şu anda Sözcü TV'de "Büyük Satranç Tahtası" adlı programı sunmakta ve moderatörlük yapmaktadır.

2018 yılında Emir Tavukçuoğlu ile evlenen Simge Fıstıkoğlu, iki çocuk annesidir. Hem profesyonel kariyerinde hem de kişisel hayatında başarılarıyla dikkat çeken Fıstıkoğlu, televizyon dünyasının deneyimli ve sevilen isimlerinden biri olarak kariyerine devam etmektedir.

Simge Fıstıkoğlu kaç yaşındadır?

12 Aralık 1982 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelen Simge Fıstıkoğlu Tavukçuoğlu, medya sektöründe tanınmış bir isimdir. İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olan Fıstıkoğlu, eğitimini başarıyla tamamlayarak medya kariyerine sağlam bir temel oluşturdu. 2024 yılı itibariyle 42 yaşındadır.

Kaynak: HABER MERKEZİ