Vatandaşlar, son zamanlarda ünlü ses sanatçısı Metin Işık'ın hukuki durumu hakkında bilgi edinmek için yoğun çaba sarf ediyor. Tutuklanma haberleriyle gündeme gelen Işık'ın hapis cezasıyla ilgili detaylar, kamuoyunda geniş bir ilgiyle takip ediliyor. Peki, Metin Işık tutuklandı mı? Metin Işık hapis cezası ne kadar? Konuya yönelik tüm detaylar haberimizde yer alıyor. 

Metin Işık tutuklandı mı?

Kayseri'de yaşanan silahlı kavgaya karışan ve 5 kişinin yaralandığı olayla ilgili olarak ünlü ses sanatçısı Metin Işık ve oğlu hakkında verilen ceza dikkatleri üzerine çekti.

Kayseri Adliyesi 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, tutuklu sanık M.I. ile tutuksuz sanıklar Metin Işık ve G.I. ile taraf avukatları hazır bulundu.

Tutuklu sanık M.I., ifadesinde "Korkutmak amacıyla yere doğru ateş ettim. Allah şahidim olsun ki ben olayı planlamadım. Kimseyi vurmak gibi bir niyetim yoktu. Yere doğru ateş ettim." dedi.

Tutuksuz sanık Metin Işık ise ifadesinde, "Kesinlikle planlı bir şekilde değil. Anlık gelişti, biz böyle olmasını istemedik. Oğlumun onuru ve namusu için mücadele ettik. Oğlumun beraat etmesini istiyorum." şeklinde konuştu.

G.I. da ifadesinde, "Oğlumun beraat etmesini istiyorum. Bilerek planlamadık." ifadelerini kullandı.

Metin Işık hapis cezası ne kadar?

Mahkeme heyeti, delil yetersizliğinden dolayı tutuksuz yargılanan G.I.'nın beraatine karar verirken, Metin Işık'a silahlı tehdit suçundan 3 yıl 12 ay 22 gün, tutuklu sanık M.I.'a ise silahlı tehdit suçundan 32 yıl ve öldürmeye teşebbüs suçundan 12 yıl olmak üzere toplamda 42 yıl hapis cezası verdi.

Olayın detaylarına göre, Yıldırım Beyazıt Mahallesi'nde yaşanan kavgada, daha önce husumet bulunan Metin Işık ve oğlu Mustafa Işık'ın komşularıyla tartışması kavgaya dönüştü. Kavganın büyümesiyle birlikte Metin Işık ve oğlu, komşularına pompalı tüfeklerle ateş açtı. Kavgada, saçmaların isabet etmesi sonucu Y.M.S ağır yaralanırken, N.D. ve S.N.M. de ciddi şekilde yaralandı. Y.Y. ve F.D. ise hafif yaralarla kurtuldu. Olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi ve yaralılar hastanelere kaldırıldı. Polis, olaya karışan Metin Işık ve Mustafa Işık'ı gözaltına aldı. Mustafa Işık, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra emniyete götürülürken, Metin Işık da Asayiş Şube Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Kaynak: Haber Merkezi