Suudi Arabistanlı model Rumy Al-Qahtani'nin Kainat Güzeli olma yolculuğu, moda dünyasında büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Ancak, bu yolculukta neler yaşandı? Al-Qahtani'nin kariyerindeki dönüm noktaları neler? Ve en önemlisi, Kainat Güzeli tacını takma şansı ne zaman gelecek? İşte, tüm bu soruların cevapları ve Al-Qahtani'nin kariyerindeki önemli adımlarının detayları!

Suudi Arabistanli Model Rumy Al Qahtani Kainat Guzeli Olma Yolunda (2)

Rumy Al-Qahtani, Kainat Güzeli olma yolunda

Suudi Arabistanlı model Rumy Al-Qahtani, Malezya'da gerçekleşen "Miss & Mrs Global Asya" güzellik yarışmasında ülkesini temsil ederek tarihe geçti. Suudi Arabistan tarihinde ilk kez bir güzellik yarışmasına katılan Al-Qahtani'nin bu adımı, ülke çapında büyük bir gurur ve heyecanla karşılandı. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duygularını dile getiren Al-Qahtani, Malezya'daki yarışmaya katılmaktan onur duyduğunu belirtti.

Suudi Arabistanli Model Rumy Al Qahtani Kainat Guzeli Olma Yolunda (1)

Ancak, yarışmada derece alamayan Al-Qahtani'nin hayalleri burada sona ermedi. Şimdi gözü, Kainat Güzellik Yarışması'na yani Miss Universe'e çevrildi. 28 Eylül'de Meksika'da gerçekleşecek olan bu prestijli yarışmada Suudi Arabistan'ı temsil edecek olmanın heyecanını yaşayan Al-Qahtani, ülkesi adına bir ilki gerçekleştirmenin gururunu yaşıyor. Bu yarışma, Suudi Arabistan'ın Kainat Güzellik Yarışması'na ilk kez katılması anlamına da geliyor.

Al-Qahtani'nin kariyerine dair merak edilen detaylar ise sosyal medya hesapları aracılığıyla hayranlarıyla paylaşılıyor. 1 milyon takipçiyi aşan Instagram hesabında, farklı tarzlar ve kombinlerle sık sık paylaşımlar yapan model, takipçilerine yarışma deneyimini de aktarıyor.

Suudi Arabistanli Model Rumy Al Qahtani Kainat Guzeli Olma Yolunda (3)

Öte yandan, "Miss & Mrs Global Asya" yarışmasına bu yıl 12 ülke ve bölgeden 25 yarışmacının katıldığı belirtildi. Filipinler'den Dyan Shane Mag Abo "Mrs. Global Asya 2024" unvanını alırken, Tacı ise geçen yılın kazananı olan Bornealı model Kimi Tomas tarafından takdim edildi. Singapurlu Jesseca Long ise "Miss Global Asian 2024" tacını giyerken, tacı ona Filipinler'den Miss Global Asian 2023 Gliyam Cundangan tarafından verildi.

Son olarak, Al-Qahtani'nin Türk takipçilerine teşekkür ettiği bir paylaşım dikkat çekti. Model, Türkiye'deki sosyal medya takipçilerine duyduğu sevgi ve takdiri dile getirerek, kendisine gösterilen ilgi ve desteğe teşekkür etti. Bu süreçte Türkiye'den gelen güzel dileklerin Al-Qahtani'ye motivasyon kaynağı olduğu görülüyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ