Phuket'e Türkiye'den gitmenin en kolay yolu, hava yoluyladır. İstanbul Havalimanı'ndan Phuket Uluslararası Havalimanı'na direkt uçuşlar bulunmaktadır. Uçuş süresi yaklaşık 12 saattir. Ayrıca, aktarmalı uçuşlarla da Phuket'e ulaşılabilir.

phuket-taylandin-en-populer-turistik-destinasyonu (2)

Phuket'te Yapılacak Aktiviteler Nelerdir? 

 Phuket'te yapılabilecek birçok aktivite bulunmaktadır. Bölgede, plajda dinlenmek, yüzmek, güneşlenmek, su sporları yapmak, tarihi ve kültürel yerleri ziyaret etmek, doğa yürüyüşü yapmak ve gece hayatı etkinliklerine katılmak gibi aktiviteler yapılabilir. Phuket, beyaz kumlu plajları ve turkuaz renkli deniziyle ünlüdür. Patong Plajı, Kata Plajı ve Karon Plajı, Phuket'in en popüler plajlarından bazılarıdır. Phuket, su sporları için ideal bir yerdir. Dalış, şnorkelli yüzme, sörf, jet ski ve parasailing gibi aktiviteler yapılabilir. Phuket, zengin bir tarihi ve kültürüne sahiptir. Phuket Tapınağı, Phuket Müzesi ve Wat Chalong, Phuket'in en önemli tarihi ve kültürel yerlerinden bazılarıdır. Phuket, ormanları, şelaleleri ve dağlarıyla doğal güzelliklere sahiptir. Khao Sok Milli Parkı, Phuket'in en popüler doğa yürüyüşü destinasyonlarından biridir. Phuket, gece hayatı ile ünlüdür. Patong Plajı, Phuket'in en hareketli gece hayatı bölgesidir.

phuket-taylandin-en-populer-turistik-destinasyonu (3)

Phuket'te Nerede Konaklanır? 

Phuket'te her bütçeye ve ilgi alanına uygun konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Bölgede, lüks oteller, butik oteller, pansiyonlar ve kamp alanları bulunmaktadır.

phuket-taylandin-en-populer-turistik-destinasyonu (1)-1

Gezginlere müjde! Artık sadece kimlik ile bu ülkelere gidebileceksiniz! Gezginlere müjde! Artık sadece kimlik ile bu ülkelere gidebileceksiniz!

Phuket'e Ne Zaman Gidilir?

Phuket'te tropikal iklim hakimdir. Bölgede, sıcak ve nemli bir hava bulunmaktadır. Phuket'e gitmek için en iyi zaman, havaların ılık ve kuru olduğu kasım-nisan aylarıdır.

phuket-taylandin-en-populer-turistik-destinasyonu (1)

Phuket'te Ulaşım Nasıl Sağlanır? 

Phuket'te toplu taşıma, taksi ve araç kiralama gibi ulaşım seçenekleri bulunmaktadır. Bölgede, Phuket Uluslararası Havalimanı, Phuket Town Otobüs Terminali ve Phuket Taksi Durağı gibi ulaşım merkezleri bulunmaktadır.

phuket-taylandin-en-populer-turistik-destinasyonu (2)-1

Phuket Hakkında Ek Bilgiler

Phuket, Tayland'ın en büyük adası ve en popüler turistik destinasyonlarından biridir. Phuket, beyaz kumlu plajları, turkuaz renkli denizi, ormanları, şelaleleri ve dağları ile doğal güzelliklere sahiptir. Phuket, zengin bir tarihi ve kültürüne sahiptir. Phuket, gece hayatı ile ünlüdür. Phuket, her yaştan ve ilgi alanından turistin ilgisini çeken, her şeyin bir arada olduğu bir tatil destinasyonudur.

Kaynak: Haber Merkezi