Karavan tutkunları ve seyahat severlerin ilgi odağında Mersin'in eşsiz doğal güzellikleri var. "Mersin'de karavanla nereye gidilir? Mersin'de karavanla gidilecek yerler nerede?" soruları, şehrin keşfedilmeyi bekleyen rotalarını araştıranların gündeminde. İşte, Mersin'de karavanla gezilecek yerler hakkında merak edilen detaylar...

Mersin'de karavanla nereye gidilir?

Mersin, doğal güzellikleriyle göz kamaştıran bir şehir. Denizinden yaylalarına, ormanlarından plajlarına kadar birçok alternatif sunuyor kamp ve karavan severlere. İşte Mersin'in en popüler kamp alanları:...

Mavi Kız Kamping

Mersin'in Silifke ilçesinde bulunan bu tesis, denize sıfır konumu ve sunduğu olanaklarla dikkat çekiyor. Çadır ve karavan kampı yapabileceğiniz bu alanda market, kafe, tuvalet gibi imkanlar mevcut.

Erdemli Belediyesi Çadır Kamp Alanı

Erdemli Belediyesi tarafından işletilen bu kamp alanı, denize sıfır konumuyla öne çıkıyor. Hem çadır hem de karavan kampı için uygun olan bu alanda tuvalet gibi temel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz imkanlar bulunmakta.

Davut Otel Kamping

Erdemli'de bulunan bu kamp alanı, denize sıfır konumu ve çeşitli aktiviteleriyle kampçılara keyifli bir deneyim sunuyor. Restoran, mutfak ekipmanları, su sporları gibi imkanlarla donatılmıştır.

Kocahasanlı Halk Plajı Kamp Alanı

Denize sıfır konumuyla dikkat çeken bu kamp alanında, aydınlatma, yatak, tuvalet gibi olanaklar sunulmaktadır. Plajda kamp yapmak isteyenler için ideal bir seçenek.

Talat Göktepe Tabiat Parkı Kamp Alanı

Doğal güzellikleriyle ünlü bu kamp alanı, çadır ve karavan kampı için uygun bir ortam sunuyor. Büfe, piknik alanı, yürüyüş parkurları gibi olanaklar mevcut.

Yemiş Kumu Plajı Kamp Alanı

Denize sıfır konumda bulunan bu kamp alanı, çadır ve karavan kampı yapabileceğiniz imkanlar sunuyor. Temel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz wc, duş gibi imkanlar mevcut.
Silifke Kamp Alanları

Akyar (Narlıkuyu) Koyu Kamp Alanı

Doğal bir ortamda kamp yapmak isteyenler için ideal olan bu kamp alanı, ücretsiz ve doğal bir ortam sunuyor. Ancak, tuvalet gibi olanaklar bulunmamakta.
Yanışlı Mağarası Kamp AlanıÜcretsiz olarak çadır ve karavan kampı yapabileceğiniz bu alan, sakin ve sessiz bir ortam sunuyor. Ancak, tuvalet gibi olanaklar bulunmamakta.

Mersin'de karavanla gidilecek yerler nerede?

Narlıkuyu Koyu Kamp Alanı

Doğal ve ücretsiz bir kamp yapabileceğiniz bu alan, muhteşem bir koy manzarası sunuyor. Ancak, tuvalet gibi olanaklar bulunmamakta.

Eğribük Koyu (Barbaros Adası) Kamp Alanı

Denize sıfır konumda bulunan bu kamp alanında çadır ve karavan kampı yapabilirsiniz. Ancak, temel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz imkanlar kısıtlı.

Akçakıl Kamping

Silifke'de bulunan bu ücretli kamp alanı, çadır ve karavan kampı yapabileceğiniz imkanlar sunuyor. Tuvalet, duş gibi temel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz imkanlar mevcut.

Boğsak Kamping

Boğsak Koyu'nda bulunan bu ücretli kamp alanı, çadır ve karavan kampı yapabileceğiniz imkanlar sunuyor. Restoran, market gibi olanaklar mevcut.
Mersin ve çevresinde birbirinden güzel kamp alanları bulunuyor. Hangi bölgeyi tercih ederseniz edin, doğayla iç içe bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

Kaynak: Haber Merkezi