İstanbul'un gece hayatının önemli mekanlarından biri olan Masquerade Club, yaşanan yangınla gündemde. Sosyal medya platformlarında dolaşan farklı iddialar, olayın ardındaki gizemi arttırıyor. Güvenlik kameralarının ve yetkililerin incelemeleri devam ederken, kullanıcılar Masquerade Club'un yangın sonrası durumu hakkında bilgi almak için bekleyişlerini sürdürüyor. Masquerade Club İstanbul nerede? Masquerade Club İstanbul neden yangın çıktı? soruların yanıtları haberimizde yer alıyor...

Masquerade Club İstanbul nerede ve neden yangın çıktı?

Gayrettepe'de bulunan Yıldız Posta Caddesi Esentepe Mahallesi'nde, saat 13.00 sularında meydana gelen trajik olayda, Masquerade adlı gece kulübünde tadilat sırasında bir patlama meydana geldi. Patlamanın ardından çıkan yangın büyüyerek kulübü ve binayı dumanla kapladı, içeridekiler mahsur kaldı.

İstanbul Valisi Davut Gül, olay yerine giderek bilgi aldı. Vali Gül, "Hepimizin başı sağ olsun. Olayda toplam 23 kişi etkilendi. Maalesef hayatını kaybeden 8 kişi var. 15 kişi de yaralı. 15 kişi içinde 6 kişi biraz daha ağır yaralı. Kimlikleri henüz belli değil. Kimlik tespit çalışmaları devam ediyor. Yangının çıkış sebebi belli değil. Binanın altında diskotek olarak kullanılan bir mekan. Tadilat yapılıyormuş. Tadilat dolayısıyla da çalışanlar hayatını kaybetti ve yaralandı. Olay yerinde polis sağlık ve itfaiye ekiplerimiz ilk andan itibaren müdahale ettiler. Yaralıların tedavileri, hastanelerimizde devam ediyor. Bu gece kulübünün 1987'de aldığı bir ruhsat var. 2018 yılında da ruhsat yenilenmiş" dedi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "İstanbul Beşiktaş Gayrettepe’de meydana gelen yangınla ilgili soruşturma başlatılmıştır. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Konuyla ilgili gelişmeleri kamuoyuyla paylaşmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da bölgeye giderek incelemelerde bulundu. İmamoğlu, "Tadilat veya inşaat başvurusu yok. İki kat aşağıda olmasından dolayı görünmeyen alanda. Şikayet de yok. Kaçak bir müdahale yapılmış" bilgisini verdi. Ayrıca, "12.54'te itfaiye araçlarımız buraya ulaşıyor. 106 personelimiz ve 37 araç müdahale ediyor. Edindiğimiz bilgiyle, ne yazık ki binanın altında bir gece kulübü olarak işletilen mekanda gündüz bir tadilat işlemi var. Şu anda 15 kişi hayatını kaybetti, 8 kişi yaralandı. Arama ve inceleme çalışmaları sürüyor. Tadilat veya inşaat başvurusu yok. İki kat aşağıda olmasından dolayı görünmeyen alanda. Şikayet de yok. Kaçak bir müdahale yapılmış" dedi.

Gayrettepe'nin merkezinde, Sinan Pasajı'nda bulunan Masquerade Club, DJ performansları ve canlı konserlerle dolu geniş ve hareketli bir gece kulübü olarak dikkat çekiyordu. Fakat bugün meydana gelen yangında Yangında 10 kişi hayatını kaybederken, 13 kişi de yaralandı. Masquerade Club, Gayrettepe'deki Sinan Pasajı'nda konumlanmış olup, adresi şu şekildedir: Yıldız Posta Cd. No:38 D:26, 34349 Beşiktaş/İstanbul.

Kaynak: HABER MERKEZİ