İstanbul Sancaktepe ilçesinde her yıl düzenlenen ve vatandaşların büyük ilgi gösterdiği iftar çadırı, bu yıl beklenmedik bir kararla kapatıldı. Pek çok kişinin merakla sorduğu "Sancaktepe iftar çadırı neden kapatıldı?" sorusunun cevabı vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Bizde haberimizde Sancaktepe'de iftar çadırı neden kapatıldı? Sancaktepe iftar çadırı açılacak mı? sorularının yanıtlarını derledik...

Sancaktepe'de iftar çadırı neden kapatıldı?

İstanbul'un Sancaktepe ilçesinde Cumhuriyet Halk Partisi'nin yüzde 50.59 oy oranıyla kazandığı seçimler sonrasında dün akşam iftar çadırının açılmaması büyük tartışmalara yol açtı. Uzun süredir AK Parti'nin yönetiminde olan ilçede iftar çadırının kapatılması, "Seçimi kaybettiler, bu yüzden halkı cezalandırıyorlar" şeklinde yorumlara neden oldu.

Haberler.com'da yer alan habere göre, Sancaktepe Belediye yetkilileri, seçimi kaybettikleri için iftar çadırını kapattıkları iddialarını net bir dille yalanladı. "İftar çadırında çalışan personelimiz seçim gecesi geç saatlere kadar görev yapmıştı. Dün ise idari izinli oldukları için iftar çadırını açamadık. Ancak bugün çadırımız açıktır ve tüm ilçe halkını bekliyoruz" şeklinde bir açıklama yaparak tartışmalara son verdi.

Sancaktepe iftar çadırı açılacak mı? 

Dün idari izinli olan iftar çadırı yetkilileri bugün alanda hizmet vermeye devam edecek.

Kaynak: HABER MERKEZİ