Yaz aylarının gelmesiyle birlikte hava sıcaklıklarının artması nedeniyle Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, şehir içi toplu taşıma araçlarında klima denetimi gerçekleştirdi. Trafik Zabıta ekipleri, kent merkezindeki toplu taşıma araçlarını tek tek kontrol ederek, klimaları açık olmayan otobüs şoförlerine yaz boyunca klimanın aktif olması gerektiğini hatırlattı. Ayrıca, kliması açık olmayan otobüs şoförlerine de uyarılarda bulunuldu. Denetimlerin, vatandaşların daha rahat ve ferah bir yolculuk yapabilmesi için rutin olarak sürdürüleceği belirtildi.

Manisalılar da klima denetimleri hakkında görüşlerini paylaştı. Denetimlerin devam etmesini isteyen vatandaşlar, yapılan uygulamadan memnuniyetlerini dile getirdi. Furkan Aslan, klimaların genellikle yeterince çalışmadığını belirtirken, sefer sayılarının arttığını ve durumun düzeldiğini söyledi. Hilmi Ünlüel ise, insanların sağlıklı bir şekilde seyahat edebilmesi için klimanın sürekli çalışması gerektiğini vurguladı. Vatandaşlardan Osman Dereli, her zaman denetimlerin yapılması gerektiğini ve olumlu gelişmelerin yaşandığını belirtti.

Fehim Çakır, denetimlerin önemli olduğunu ve denetlendiğinde her şeyin düzene gireceğine inandığını ifade ederken, Murat Oğuzcan ise, uzun süredir böyle bir denetim görmediklerini ve bu durumdan memnuniyet duyduklarını dile getirdi, Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.

Muhabir: Özge Uğulu