Basketbol Kadınlar Avrupa Ligi'nde (EuroLeague) heyecan dorukta! 2024-25 sezonu için belirlenen yeni format, FIBA'nın resmi açıklamasıyla netlik kazandı. Yapılan duyuruya göre, bu sezonun heyecan dolu yapısı, takımlar için yeni bir rekabet ortamı ve izleyiciler için unutulmaz anlar vaat ediyor.

Normal sezonda birinci ve ikinci tur olmak üzere iki aşamada toplam 16 takım mücadele edecek. Bu sezonun ilk aşamasında, dört grupta yer alan her biri dört takımdan oluşacak gruplar, mücadeleleriyle dikkat çekecek. Her grubun ilk üç sırasını alan takımlar, ikinci tura yükselecek ve bu başarılarını taşıyarak yeni bir heyecanla mücadeleye devam edecekler.

İkinci turda, ilk turdaki performansların etkisiyle belirlenecek olan takımlar, yeniden gruplara ayrılacaklar. A ve B gruplarından gelen takımlar E Grubu'nu oluştururken, C ve D gruplarından gelenler ise F Grubu'nu temsil edecekler. Bu turun ardından ilk iki sırayı alan takımlar, doğrudan yarı finale yükselecekler. Ancak üçüncü ve dördüncü sıraları alan takımlar için çeyrek final play-in maçları, şampiyonluk yolunda kritik bir adım olacak.

Heyecan, yarı final play-in turunda da devam edecek. Bu turun kazananları, doğrudan yarı finale yükselecekler. Ancak kaybeden takımlar, çeyrek final play-in turunun galibiyle çeyrek finalde karşılaşacaklar. Bu mücadele dolu aşamalar, şampiyonluğa giden yolda her anın kıymetini bilen takımlar için unutulmaz deneyimler sunacak.

Sezonun en heyecan verici kısmı ise 6'lı Final ile taçlanacak. Ligin en iyi takımları, tekli eleme formatında karşı karşıya gelecekler ve Avrupa'nın en prestijli unvanı için mücadele edecekler. Bu final serisi, basketbol severlere unutulmaz anlar yaşatacak ve şampiyonun belirlenmesi için sahada nefes kesen bir rekabetin yaşanmasına tanıklık edecek.

Kaynak: Haber Merkezi