Ankara Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok'un kızı Ayça Altınok, son zamanlarda adından sıkça söz ettiriyor. Babasının siyasetteki güçlü duruşunu miras alan Ayça Altınok, kamu hizmetinde aktif bir rol üstleniyor. İşte Turgut Altınok kızı kim? Ayça Altınok kimdir? detaylar haberimizde...

Turgut Altınok kızı kim?

Turgut Altınok, Süreyya Altınok ile evlidir. Hacı Mehmet (d. 1984) ve Fatih Furkan (d. 1997) adında iki oğlu, Aybüke (d. 1982) ve Ayça (d. 1990) adında iki kızı vardır.

Ayça Altınok

Ayça Altınok kimdir?

Turgut Altınok'un kızı Ayça Altınok, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olan bir siyasetçi olarak dikkat çekiyor. Kendisi de siyasetle ilgilenen Ayça Altınok, daha önce İYİ Parti'ye üye olmuş ancak daha sonra istifa ederek AK Parti'yi desteklemiştir.

33 yaşındaki Ayça Altınok, 23 Ekim 1990 tarihinde dünyaya gelmiştir. Başkent Üniversitesi'nde Siyaset ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olan Ayça Altınok, Altınok Petrol Enerji Maden İnşaat Turizm şirketinde yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. Altınok, Nisan 2024'de 1. Derece Kadrolu Bakan Müşaviri olarak Dışişleri Bakanlığı’na atandı. Sosyal medyayı aktif olarak kullanan Ayça Altınok'un Instagram hesabını 2.855 kişi takip etmektedir. Instagram'daki kullanıcı adı ise @aycaaltinok1'dir.Ayça Altınok'un evli olup olmadığına dair net bir bilgi bulunmamakla birlikte, bekar olduğu bilinmektedir. Erkek arkadaşı veya eşi hakkında herhangi bir açıklama yapılmamıştır.

 Turgut Altınok kimdir? öğrenmek için tıklayınız.

Kaynak: HABER MERKEZİ