Mersin'in Tarsus ilçesinde İYİ Parti İlçe Başkanı Burak Özdil, istifa kararı aldı. Özdil, başarısızlık yaşadığını belirterek yaptığı açıklamada, "Sevgili yönetim kurulu üyeleri ve değerli yol arkadaşlarım, birlikte iki yılı aşkın süredir uzun ve yorucu bir dönem geçirdik. Birlikte birçok güzel işe imza attık, dayanışma içinde olduk. Ancak geldiğimiz noktada istediğimiz siyasi başarıyı elde edemediğimizi görmekteyiz" dedi.

Özdil, açıklamasına şöyle devam etti: "Bu süreçte birlikte güldük, eğlendik, birlikte üzüldük. Bu yolları sizlerle yürümekten onur ve gurur duydum. İlk günden son ana kadar bir arada kalan ve birlikte duran her bir arkadaşıma şükranlarımı sunuyorum. Ancak artık yeni fikirlere, yeni yüzlere yol açmak, demokrasinin gelişimine katkıda bulunmak adına bu kararı almış bulunmaktayım."

İstifa tarihini belirten Özdil, "1 Nisan 2024 itibarıyla İYİ Parti Tarsus İlçe Başkanlığı görevimden istifa etmiş bulunuyorum. Lütfen haklarınızı helal ediniz. Varsa benim hakkım sizlere helal olsun" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA