İstanbul'un Şenlikköy Mahallesi'nde bulunan boş bir arazide, çevre sakinleri tarafından beslenen bir köpeğe kötü niyetli bir kişi tarafından cinsel istismarda bulunulduğu iddia ediliyor. Şüpheli, olay yerinden ayrıldıktan sonra tespit edilemedi. Ancak köpeğin bitkin halde olduğunu fark eden mahalle sakinleri, durumu hemen polis ekiplerine bildirdi. Şenlikköy Polis Merkezi Amirliği konuyla ilgili çalışma başlattı ve köpek Bakırköy Belediyesi Veteriner Hekimliği'ne götürülerek sağlık kontrolünden geçirildi.

Istanbulda Calilik Alana Goturdugu Kopege Cinsel Istismarda Bulunan Sahis Gozaltina Alindi (1)

Kameralar incelendi

Polis ekipleri, olayın gerçekleştiği yerde ve çevredeki güvenlik kameralarını inceleyerek şüphelinin kimliğini ve ikamet adresini belirledi. Şüphelinin adı P.T. olarak belirlendi ve Küçükçekmece'deki bir inşaatta bekçilik yaptığı tespit edildi.

Istanbulda Calilik Alana Goturdugu Kopege Cinsel Istismarda Bulunan Sahis Gozaltina Alindi (2)

Köpek birden fazla kez istismara uğramış

Yapılan çalışmalar sonucunda köpeğe cinsel istismarda bulunan şüpheli gözaltına alındı. Veteriner hekimlikte yapılan sağlık kontrolünde köpeğin birden fazla kez cinsel istismara uğradığı belirlendi. Çevredekilerin tanıklığı ve güvenlik kamerası kayıtlarıyla şüphelinin teşhisi sağlandı. Şüpheli P.T., polis ekipleri tarafından adliyeye sevk edilirken, bir grup hayvansever şüpheliyi protesto etti.

"Köpeğimiz koruma altında"

Olay ile ilgili konuşan mahalle sakini Özge Yağız açıklamalarında şunları söyledi:

Pazartesi günü bize ihbar geldi, boş alanda bir çırılçıplak vaziyette bir kişinin olduğu ve köpeği zorla ormana götürüp cinsel istismara maruz bırakıldığına dair bir iddia geldi. Bu kişiyi de ihbarlarla ve Türkiye'deki herkesin desteğiyle bulduk. Adliyeye sevk edilmek üzere kendisi yola çıkarıldı. Köpeğimiz şu anda koruma altında. İlk doktor bulgularında cinsel istismar doğrulandı. Köpeğin uzun süredir cinsel istismara uğradığı bilgisi geldi. Cerrahpaşa Fakültesi hastanesine gönderildi, oradan gelecek adli rapora ihtiyacımız var. Umarım kendisi tutuklu yargılanacak. 2012'de köpeğe cinsel istismar, çocuklara taciz, gasp gibi birçok suça karıştığını öğrendik. Buradan Türk adaletine sesleniyorum. Lütfen sesimizi duyuralım. Bu kişi serbest bırakılmamalı. Eros'ta olduğu gibi bir durum daha yaşanmaması için.

Kaynak: DHA