Marmara Üniversitesinin sevilen hocalarından Doç. Dr. Yalçın Lüleci vefat haberini alan üniversite camiası ve sevenleri üzüntüye boğuldu. Peki, Marmara Üniversitesinin sevilen hocalarından Doç. Dr. Yalçın Lüleci kimdir, neden öldü? yanıtına ulaşmak için okumaya devam edin...

Doç. Dr. Yalçın Lüleci vefat mı etti?

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV Sinema Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yalçın Lüleci, vefat etti. Marmara İletişim'in X hesabından yapılan açıklamada, "Sevgili hocamıza Allah’tan rahmet, ailesine, öğrencilerine, dostlarına ve eğitim camiamıza başsağlığı dileriz." ifadelerine yer verildi. Doç. Dr. Lüleci'nin yaklaşık iki yıldır kanser tedavisi gördüğü öğrenildi.

Vefat Foto

Doç. Dr. Yalçın Lüleci kimdir?

Yalçın Lüleci, 1976 yılında Bayburt’ta doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini memleketi Bayburt'ta tamamlayan Lüleci, 1998 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema Bölümü’nden mezun olmuştur.

Askerlik görevini 2000-2001 yılları arasında Bosna Hersek’in Zenica şehrinde bulunan BH Türk Tabur Görev Kuvvet Komutanlığı’nda yedek subay olarak yerine getiren Lüleci, Türkiye’ye döndükten sonra medya sektöründe editör olarak çalışmaya başlamıştır.

Akademik kariyerine Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde devam eden Yalçın Lüleci, Din Psikolojisi Bilim Dalı’nda başladığı yüksek lisans eğitimini 2007 yılında tamamlamıştır. Aynı yıl, İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Cumhuriyet Tarihi Bilim Dalı’nda doktora programına başlamış ve bu programı 2013 yılında başarıyla tamamlamıştır.

2011 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlayan Lüleci, akademik kariyerine burada devam etmiş ve doçent doktor unvanını almıştır. Halen aynı fakültede akademik çalışmalarını sürdüren Doç. Dr. Yalçın Lüleci, iletişim ve medya alanında önemli katkılar yapmaktadır.

Kaynak: Haber Merkezi