Dünya Turizm Örgütü'nün (UNWTO) verilerine göre, Hawaii'ye gelen turist sayısı 2022 yılında 14,5 milyona ulaştı. Bu, 2021 yılına göre yüzde 25,2'lik bir artış anlamına geliyor. Hawaii'ye gelen turistlerin büyük çoğunluğu Amerika Birleşik Devletleri'ndendir. Bununla birlikte, Avrupa, Asya ve Okyanusya'dan da önemli sayıda turist gelmektedir. Hawaii'nin turizm sektörü, eyalet ekonomisinin önemli bir parçasıdır. Turizmin eyalet ekonomisine katkısı, 2022 yılında 23 milyar ABD dolarına ulaştı.

İğneada nerede? İğneada hangi ilde? İğneada bir ada mı? İğne adasının neyi meşhur? İğneada nerede? İğneada hangi ilde? İğneada bir ada mı? İğne adasının neyi meşhur?

hawaii-turistleri-buyuleyen-dogal-guzellikleri-ile-bastan-cikiyor (2)-1

Hawaii'de Turistlerin En Çok Ziyaret Ettiği Yerler

Hawaii'ye gelen turistlerin en çok ziyaret ettiği yerler arasında Oahu, Maui, Kauai ve Hawaii Adaları yer alıyor. Oahu, Hawaii'nin başkenti Honolulu'ya ev sahipliği yapmaktadır. Oahu, Waikiki Plajı, Pearl Harbor ve Diamond Head gibi turistik cazibe merkezleriyle öne çıkmaktadır. Maui, Haleakala Milli Parkı ve Hana Sahil Yolu gibi doğal güzellikleriyle ünlüdür. Kauai, Na Pali Sahilleri ve Waimea Vadisi gibi muhteşem manzaralara sahiptir. Hawaii Adası, Kilauea Yanardağı ve Waimea Kanyonu gibi volkanik oluşumlarıyla bilinmektedir.

hawaii-turistleri-buyuleyen-dogal-guzellikleri-ile-bastan-cikiyor (2)

Hawaii'de Yapılacak Aktiviteler Nelerdir?

Hawaii'de yapılabilecek birçok aktivite bulunmaktadır. Bölgede, plajda dinlenmek, yüzmek, güneşlenmek, su sporları yapmak, tarihi ve kültürel yerleri ziyaret etmek, doğa yürüyüşü yapmak ve gece hayatı etkinliklerine katılmak gibi aktiviteler yapılabilir.

hawaii-turistleri-buyuleyen-dogal-guzellikleri-ile-bastan-cikiyor (1)-1

Hawaii'ye Nasıl Gidilir?

Türkiye'den Hawaii'ye gitmenin en kolay yolu, hava yoluyladır. İstanbul Havalimanı'ndan Honolulu Uluslararası Havalimanı'na direkt uçuşlar bulunmaktadır. Ayrıca, aktarmalı uçuşlarla da Hawaii'ye ulaşılabilir.

hawaii-turistleri-buyuleyen-dogal-guzellikleri-ile-bastan-cikiyor (1)

Hawaii'de Ne Zaman Gidilir?

Hawaii'de tropikal iklim hakimdir. Bölgede, sıcak ve nemli bir hava bulunmaktadır. Hawaii'ye gitmek için en iyi zaman, havaların ılık ve kuru olduğu kasım-nisan aylarıdır.

hawaii-turistleri-buyuleyen-dogal-guzellikleri-ile-bastan-cikiyor (3)

Hawaii'de Nerede Konaklanır? 

Hawaii'de her bütçeye ve ilgi alanına uygun konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Bölgede, lüks oteller, butik oteller, pansiyonlar ve kamp alanları bulunmaktadır.

Kaynak: Haber Merkezi