31 Mart 2024 yerel seçim sonuçları için tüm Türkiye nefesini tuttu. Kıyasıya bir yarışın yaşandığı Hatay'da CHP ve AK Parti arasında gidip gelen seçimde henüz sayılmayan oylar kazananı belirleyecek. TİP'in adaylığını çekmesine rağmen seçime giren Gökhan Zan'ın aldığı oy nedeniyle AK Parti ve CHP arasında kıyasıya mücadele söz konusu... Peki Hatay oy sonuçları ne oldu? İşte Hatay seçim sonuçları

Hatay oy sonuçları ne oldu?

Hatay'da AK Parti adayı, Anadolu Ajansı tarafından sağlanan ve kesin olmayan sonuçlara göre sandıkların yüzde 99,62'sinin açılması sonucunda 344.323 oyla yarışı önde götürüyor. CHP adayı Lütfü Savaş ise hemen 4 bin 23 oy geride. TİP tarafından adaylığı geri çekilse de seçime girme kararı alan ve çekilmeyen Gökhan Zan da 15.538 oy aldı. Sosyal medyada vatandaşlar CHP'nin seçimi kaybetmesindeki etkenlerden biri olarak Gökhan Zan'ın aldığı oyları gösterdi.

HATAY'DA SEÇİM TEKRAR EDİLECEK Mİ? İTİRAZ EDİLDİ Mİ?

AK Partili Öntürk seçimi kazandık, diye kutlamalara başlarken, CHP’li Savaş, 10 bin 500 oyla önde olduklarını belirterek, “Kazandığımız seçimleri, algılara teslim etmeyeceğiz” dedi. CHP Lideri Özgür Özel, "Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde, doğrudan Hatay Valisi’nin müdahil olduğu bir usulsüzlük, bir milli irade gaspı söz konusudur. Çok sayıda milletvekilimizi görevlendirdik, Hatay halkının iradesine sonuna kadar sahip çıkacağız." açıklamasını yaptı.

Kaynak: Haber Merkezi