İstanbul Park, Türkiye'nin motorsporlarına olan ilgisini yansıtan önemli bir mekan olarak öne çıkıyor. Ancak son dönemde pistin kullanım haklarıyla ilgili yapılan anlaşmalar, adını daha sık duyduğumuz bir ismi gündeme getirdi: Lale Cander. Peki, İstanbul Park'ın kullanım haklarını elinde bulunduran Lale Cander kimdir? Hangi projeleriyle ve hedefleriyle biliniyor? Bu soruların yanıtları, motorsporu tutkunlarını ve İstanbul Park'a duyulan ilgiyi arttırıyor...

Lale Cander kimdir?

Türkiye'nin köklü lastik üreticisi Pirelli Otomobil Lastikleri, 11 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşen genel kurulu sonucunda yeni bir döneme adım attı. Şirketin Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine Lale Cander seçildi. Bu atama, Türkiye ekonomisine önemli katkılar sağlayan ve 60 yılı aşkın süredir üretim geçmişi ile tanınan Pirelli'nin gelecek stratejilerindeki önemli bir dönemeç olarak değerlendirildi.

Lale Cander'in bu göreve getirilmesi, şirketin vizyonunu güçlendirmeyi ve Türkiye pazarındaki varlığını daha da sağlamlaştırmayı amaçladığı bir sürecin başlangıcı olarak görüldü. Ayrıca, Alberto Pirelli, Pirelli Türkiye CEO’su Gian Paolo Gatti Comini ve Pirelli Türkiye CFO’su Muratcan Akyıl da Yönetim Kurulu Başkan vekilleri olarak seçilerek, şirketin yönetiminde deneyimli bir ekip oluşturuldu.

Ancak, Lale Cander'in adı son dönemde sadece iş dünyasında değil, aynı zamanda spor dünyasında da önemli bir gelişmenin merkezinde yer aldı. Bugünün gündeminde ise Lale Cander'in adı, Formula 1'in Türkiye ayağına ilişkin önemli bir haberle anıldı. İstanbul Park'ın kullanım haklarını almasıyla birlikte, Lale Cander'in ismi Formula 1 ihalesini kazanan taraf olarak ön plana çıktı.

İstanbul Park'ın kullanım haklarını Can Bilim Eğitim Kurumları A.Ş.’nin sahibi olarak alan Lale Cander, bu hamlesiyle sadece iş dünyasında değil, aynı zamanda spor dünyasında da büyük bir etki yarattı.

Kaynak: Haber Merkezi