Futbol tutkunlarının ve Fenerbahçe camiasının nabzı, önemli bir randevunun heyecanıyla çarpıyor: "Vatandaşlar, Fenerbahçe Genel Kurulu ne zaman toplanıyor? Fenerbahçe Genel Kurul saat kaçta?" Taraftarlar, kulüplerinin geleceğine yön verecek bu kritik toplantının detaylarını merakla araştırıyorlar. Gelişmeleri yakından takip edenler için işte detaylar...

Fenerbahçe Genel Kurul saat kaçta?

Fenerbahçe'nin, 17 Mart'ta Trabzonspor ile oynanan maç sonrası yaşananlar üzerine ertesi gün duyurduğu olağanüstü genel kurulu, camianın, taraftarların ve özellikle futbol takımının kaderini belirleyecek önemli bir dönemeç olarak bugün gerçekleşiyor.

Genel kurul, Ülker Stadı'nda saat 17.00'de başlayacak. Bu kritik günde, sarı-lacivertli yönetimin masasında 3 temel konu üzerinde durulacak: Futbol takımını ligden çekip alt ligden devam etmek, futbol faaliyetlerine ara vermek veya dondurmak, ya da yurt dışından bir kulüp satın almak.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, genel kurulda yapacağı konuşmada alınacak kararları detaylıca anlatacak ve bu kararların hukuki ve finansal sonuçlarını paylaşarak yetki isteyecek. Ayrıca, sponsorlar, Bankalar Birliği ve SPK ile yapılan görüşmelerin sonuçları da paylaşılacak. Ardından, önergeyle el kaldırma usulüyle oylama yapılacak.

Bugünkü genel kurulda çoğunluk sağlanması halinde kararlar alınacak, aksi takdirde 9 Nisan'daki ikinci toplantıda kararlar netleştirilecek. Trabzon maçı sonrası yaşanan olaylar ve Türk futbolundaki gelişmeler ışığında, futbol takımının Süper Lig'den çekilmesi de dahil olmak üzere alınacak aksiyonlar değerlendirilecek.

Fenerbahçe Genel Kurulu ne zaman toplanıyor?

Fenerbahçe'nin önünde üç seçenek bulunuyor:

Futbol takımını ligden çekmek ve alt ligden devam etmek.
Futbol takımının faaliyetlerine bir süre ara vermek veya dondurmak.
Yurt dışından bir kulüp satın almak.

Ayrıca genel kurulda, Turkcell Süper Kupa ile ilgili kulübün tavrı da belirlenecek. Fenerbahçe'nin maçın ertelenmesi talebine olumsuz yanıt verilmesi sonrası, TFF'nin maçın planlandığı gibi yapılacağını açıklaması bekleniyor.

Başkan Ali Koç, Divan Kurulu'nda taraftarlara 7 Nisan için bilet talebinde bulunmamaları ve 2 Nisan'ı beklemeleri çağrısında bulundu. Bu durumda iki seçenek söz konusu olabilir: Fenerbahçe, Süper Kupa maçını protesto etmek için sahaya çıkmayabilir veya olası cezalardan kaçınmak için U19 takımıyla sahaya çıkabilir.

Bugünkü genel kurulda en az 22 bin 572 üyenin katılması gerekiyor. 22 bin 572 kişi gelmezse, 9 Nisan'daki ikinci toplantıda ise tüzüğe göre yönetim ve denetim kurulunun iki katından bir fazla kişi yeterli olacak. Genel Kurul'u Yüksek Divan Kurulu başkanı Uğur Dündar yönetecek.

Kaynak: Haber Merkezi