Bucak ilçesinin yerel yönetiminde Cumhuriyet Halk Partisi'nin dikkat çeken adayı Hülya Gümüş, genç yaşına rağmen siyaset sahnesinde önemli izler bırakan bir isim olarak öne çıkıyor. Cesareti, vizyonu ve toplumsal duyarlılığıyla dikkatleri üzerine çeken Gümüş, siyasete sıradışı bir enerjiyle giriş yaparak kısa sürede ilgi ve destek kazanmıştır. Peki, kimdir bu dikkat çeken genç siyasetçi? Hülya Gümüş kaç yaşında? İşte detaylar...

Hülya Gümüş kimdir?

Bucak ilçesinin yerel yönetiminde yeni bir döneme hazırlanan Cumhuriyet Halk Partisi'nin adayı Hülya Gümüş, siyasi kariyerine hızlı bir adım attı. 1996 yılında Burdur'un Bucak ilçesinde doğan Gümüş, eğitim hayatına da bölgesinde başladı. İlk ve orta öğrenimini Bucak'ta tamamlayan Gümüş, üniversite eğitimini ise Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nde gerçekleştirdi. Mezuniyetinin ardından aile işletmelerinde yöneticilik yaparak iş dünyasında deneyim kazandı.

Siyasi kariyerine adım atan Gümüş, 2020 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Bucak Gençlik Kolları Başkanlığı görevini üstlendi. Bu göreviyle siyaset arenasında ilk adımlarını atan Gümüş, hızla partinin içinde kendine sağlam bir yer edindi. Bu süreçte, 28. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri'nde Cumhuriyet Halk Partisi Burdur ikinci sıra milletvekili adayı olarak gösterildi.

Şimdi ise 31 Mart 2024'te gerçekleşecek olan mahalli idareler seçiminde CHP'den Bucak Belediye Başkanı olma yolunda adım attı. Bekar olan Gümüş, genç yaşına rağmen siyasette gösterdiği başarılarla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Bucak halkı, Hülya Gümüş'e olan desteğini seçim gününde de göstermeye hazırlanıyor.

Hülya Gümüş kaç yaşında?

Hülya Gümüş, 1996 yılında dünyaya gelmiştir.

Kaynak: HABER MERKEZİ