Sanat camiasının önemli isimlerinden Kadir İnanır'ın sağlık durumu, sevenleri ve kamuoyu tarafından büyük bir endişe ve merakla takip ediliyor. Türk sinemasının usta oyuncusu, Beykoz'daki evinde rahatsızlanarak Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılmış ve tedavi altına alınmıştı. Ancak son gelen bilgiler, merakla beklenen haberin geldiğini müjdeliyor...

Kadir İnanır sağlık durumu

Türk sinemasının usta isimlerinden biri olan Kadir İnanır'ın sağlık durumuyla ilgili son gelişmeler Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Necdet Sağlam tarafından paylaşıldı. Sanat camiasının yakından takip ettiği Kadir İnanır'ın tedavi süreci hakkında yapılan açıklamalar, sevenlerini bir nebze olsun rahatlattı.

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alınan Kadir İnanır, yoğun bakım ünitesinden çıkarılarak Nöroloji Servisine alındı. Bu önemli gelişme hakkında bilgi veren Başhekim Prof. Dr. Necdet Sağlam, sanatçının yoğun bakım tedavi sürecinin tamamlandığını ve artık servis tedavisine geçileceğini belirtti. Ayrıca, tedavisinin Nöroloji Servisi'nde devam edeceğini açıkladı.

Prof. Dr. Necdet Sağlam, yaptığı açıklamada, "Bugün Kadir İnanır'ın yoğun bakım tedavi süreci tamamlandı. Bundan sonraki aşama servis tedavisi şeklinde devam edecek. Nöroloji servisinde tedavisi sürecek. Rehabilitasyon süreci devam ediyor. Daha rahat bir ortamda birinci dereceden yakınlarıyla rahat görüşebilecek; ama mümkün olduğunca ziyaretçi kabul etmeyeceğiz. Toparlama sürecine girecek. Rehabilitasyon süreci uzun bir süreç bildiğiniz gibi, bazen aylar sürebiliyor. Daha önce geçirilmiş ek hastalıkların da bunda etkisi var. Şu ana kadar tedavisi olumlu sürdü. Bugün itibariyle yoğun bakımdan çıkarmış olduk" ifadelerine yer verdi.

Ayrıca, Prof. Dr. Sağlam, sanatçının solunumuyla ilgili bir soruya da olumlu yanıt vererek, "Olumsuz bir durum yok, her gün daha iyiye gidiyor. Günden güne toparlıyor. Hem kas güçleri, hem bilinç durumu, hem genel durumu daha iyi. Ek hastalıklarının tedavisi de bitmek üzere" şeklinde konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi