Türkiye'nin önde gelen enerji şirketlerinden biri olan IC Enterra Enerji, son dönemde yaptığı önemli hamlelerle dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Şirketin gündemindeki en önemli konuların başında, kaç lot verdiği ve borsada ne zaman işlem göreceği yer alıyor. Son günlerde yoğun bir ilgiyle karşılanan bu konular, sektördeki önemli gelişmelerin habercisi olarak değerlendiriliyor. Peki IC Enterra Enerji kaç lot verdi? IC Enterra Enerji borsada ne zaman işlem görecek? İşte detaylar...

IC Enterra Enerji kaç lot verdi?

IC Enterra Yenilenebilir Enerji A.Ş. (ENTRA) halka arzında, bireysel yatırımcıların toplam talebi 3.586.255 kişi olarak kaydedildi. Bu talep doğrultusunda, her bireysel yatırımcıya 77-78 lot hisse verilmesi planlandı (bu miktarın birkaç lot fazla olma ihtimali göz önünde bulundurulmalıdır). Yurt içindeki bireysel yatırımcılar için ayrılan hisse miktarı, talebin 1,41 katı kadar, kurumsal yatırımcılar için ayrılan hisse miktarı ise 12,21 katı kadar talep gördü. Bu durumda, planlanan tahsisatın toplamda 4,11 katı talep toplandı. Halka arzın gerçekleştiği 27-28-29 Mart 2024 tarihlerinde, yüzde beşten fazla hisseye sahip olan bir yatırımcı bulunmamaktadır. IC Enterra Yenilenebilir Enerji A.Ş. hisselerinin bu hafta içinde borsada işlem görmeye başlaması bekleniyor.

IC Enterra Enerji borsada ne zaman işlem görecek?

IC Enterra Yenilenebilir Enerji A.Ş., halka arz talep toplama tarihlerini belirledi. Şirket, 27, 28 ve 29 Mart tarihlerinde halka arz edildi. Bu halka arz süreci büyük ilgi gördü ve sonuçları açıklandı. Bireysel yatırımcılara %75 oranında tahsisat ile 277.174.288 lot hisse ayrıldı. Her bireysel katılımcıya 770 TL değerinde 77 lot hisse dağıtıldı. Şirketin bu hafta içinde Perşembe veya Cuma gününden itibaren borsada Yıldız Pazar'da işlem görmeye başlaması bekleniyor. Bu süreçle ilgili detaylı bilgiler sunuldu.

Kaynak: HABER MERKEZİ