Hakan Tiryaki, Cumhuriyet Halk Partisi'nin Hatay ilindeki önemli isimlerinden biri olarak bilinmektedir. CHP'nin Hatay İl Başkanı olarak görev yapan Tiryaki'nin hayatı ve siyasi kariyeri, vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki, CHP Hatay İl Başkanı Hakan Tiryaki kimdir? İşte, Hakan Tiryaki'nin kimliği ve geçmişiyle ilgili detaylar...

CHP Hatay İl Başkanı Hakan Tiryaki kimdir?

2023 yılında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Hatay il örgütünde yeni bir dönem başladı. Partinin yeni il başkanı Hakan Tiryaki olarak atanırken, göreve başladı.

CHP Hatay İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar'ın milletvekili aday adayı olması nedeniyle istifa etmesiyle boşalan koltuğa yeni bir isim getirildi. İstifasının ardından, genel merkez tarafından görevine devam etmesi istenen Parlar, görevini genel merkez tarafından atanan Hakan Tiryaki'ye devretti. Tiryaki, yeni il başkanı olarak göreve başladı. Daha öncesinde Hasan Ramiz Parlar'ın il başkan yardımcısı olarak görev yapan Tiryaki, bu yeni sorumluluğa hazırlıklı olduğunu belirtti.

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin ardından Hatay'da oy sayımlarıyla ilgili yaşanan gelişmeler, Hakan Tiryaki'nin yeniden gündeme gelmesine neden oldu.

Chp Hatay Il Baskani Hakan Tiryaki Kimdir 2

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay İl Başkanı Hakan Tiryaki, kesin olmayan sonuçlara göre, itirazlar sonucunda yapılan incelemelerle birlikte oy farkının 2 bin 866'ya düştüğünü açıkladı. Bu, seçim sonuçlarının netleşmesi için sürecin devam ettiğini gösterdi.

31 Mart 2024 Yerel Seçimleri'nde Cumhuriyet Halk Partisi'nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Lütfü Savaş, kesin olmayan sonuçlara göre ikinci sırayı almıştı. Ancak CHP, seçim sonuçlarına itiraz etmişti çünkü aradaki farkın çok az olduğunu düşünüyordu. CHP Hatay İl Başkanı Hakan Tiryaki, sosyal medya aracılığıyla yapılan itiraz sonrası oy farkının azaldığını duyurdu.

Tiryaki, sosyal medya paylaşımında, "Değerli Hataylı hemşehrilerim, süreci yakından takip ettiğinizin farkındayım. Genel merkezimiz ve avukatlarımızla birlikte itiraz sürecini yürütüyoruz. Oy farkı 3 bin 890'dan 2 bin 866'ya geriledi ve mücadelemiz devam ediyor. Her bir oyunuzun önemini biliyoruz ve umutluyuz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi