DEVA Partisi'nin başkan adayı İsmail Bilen'in kardeşi Abdurrahman Bilen'in ani ve beklenmedik ölümü, Türkiye genelinde büyük bir üzüntü ve merakla karşılandı. Özellikle olayın çevresindeki gizemli detaylar ve soru işaretleri, kamuoyunda büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Abdurrahman Bilen'in kim olduğu, ne iş yaptığı ve neden öldüğüne dair soruların yanıtları aranıyor. Peki DEVA Partisi başkan adayı İsmail Bilen’in kardeşi Abdurrahman Bilen kimdir? Abdurrahman Bilen neden öldü? ,ite detaylar...

DEVA Partisi başkan adayı İsmail Bilen’in kardeşi Abdurrahman Bilen kimdir?

Siirt Pervari ilçesinde dün gece meydana gelen olay, iki grup arasında başlayan tartışmanın silahlı bir kavgaya dönüşmesiyle büyüdü. Kavgada DEVA Partisi'nin İlçe Belediye Başkan Adayı İsmail Bilen’in kardeşi Abdurrahman Bilen, AK Parti’den seçimi kazanan Tayyar Özcan’ın kardeşi Lokman Özcan ve Mustafa Özcan ile yeğeni Rıdvan Naric ve ismi belirtilmeyen bir kişi yaralandı. Yaralılar ilk müdahalelerinin ardından Siirt ve Şırnak’taki hastanelere kaldırıldı.

DEVA Partisi başkan adayının kardeşi Abdurrahman Bilen’in durumu ağır olduğu için askeri helikopterle Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen Bilen kurtarılamadı.

Abdurrahman Bilen’in cenazesi, otopsi için morga götürüldü. İlçe ve hastane çevresinde taraflar arasında yeni bir olayın yaşanmaması için güvenlik önlemleri artırıldı. Siirt Valiliği, Pervari ilçesi ve köylerinde saat 01.00’den itibaren sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Valilikten yapılan açıklamada, olayla ilgili 6 şüphelinin gözaltına alındığı ve sokağa çıkma yasağının perşembe günü 09.30’da sona ereceği belirtildi. İlçede ve hastanelerde güvenlik tedbirleri alındı ve soruşturma titizlikle sürdürülüyor.

Abdurrahman Bilen neden öldü?

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, DEVA Partisi Belediye Başkan Adayı İsmail Bilen’in kardeşi Dündar Bilen’in çıkan kavgada ağır yaralanarak hayatını kaybettiğini açıkladıSosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Ekmen, şu ifadelerde bulundu:

Dün gece yapılan saldırıda Pervari Belediye Başkan adayımız İsmail Bilen’in kardeşi Abdurrahman (Dündar) Bilen’i kaybettik. Böyle bir olayın yaşanmaması için aylarca uğraştık didindik ancak çabalarımıza hiç bir cevap alamadık. İçimiz yanıyor. Buna rağmen, geceden beri tüm çabamız olayların büyümemesi yönünde oldu. Mutedil dilimiz yeni bir olayı engelleme çabasındandır. Bu katle varan hukuksuzluklar zinciri ve sorumlular gün gibi ortadadır.

Kaynak: HABER MERKEZİ