Balıkesir'de yaşanan acı olay, tüm Türkiye'yi derinden sarsmıştır. Üniversiteli motokurye Ata Emre Akman'ın bıçaklanarak öldürülmesi, genç bir hayatın zamansız kaybını gündeme taşımıştır. Bu trajik olayın ardından Ata Emre Akman’ın annesi Zuhal Akman’ın kim olduğu, nasıl bir hayat sürdüğü ve yaşadığı bu büyük acı karşısında verdiği mücadele merak konusu olmuştur. İşte Ata Emre Akman’ın annesi Zuhal Akman kimdir? detaylar haberimizde!

Ata Emre Akman Öldüürlme Anı

Ata Emre Akman’ın annesi Zuhal Akman kimdir?

Zuhal Akman, çeşitli üniversitelerde öğretim üyesi olarak görev yapmış bir Beden Eğitimi Öğretmeni'dir.Balıkesir’de, bir zincir restoranda motokurye olarak çalışan ve bir eve sipariş bıraktıktan sonra önünü kesen E.Ö. (17) tarafından bıçaklanarak öldürülen üniversite öğrencisi Ata Emre Akman’ın (20) annesi Zuhal Akman, o geceyi ve Ata’yı anlattı.

Ata Emre Akman Ailesi

Ata Emre Akman'ın saldırıya uğramadan yaklaşık 1 hafta önce işe girdiğini ve kendi kazandığı parayla Anneler Günü’nde sürpriz yapmak istediğini söyleyen anne Akman, "Ata, kendi bireyselliği için çalışıyordu. Ne Ata’nın ne de bizlerin herhangi bir mali sıkıntısı yoktu. Çünkü bu çocuk 13 yaşında da çalıştı ve kendisine elektro gitar aldı. Anneler Günü’yle ilgili kısa sürede çalışıp bir sürpriz yapma durumu varmış, işte böyle bir sürpriz oldu. O gece Ata’yı aradım, meşgule attı ‘annem ben seni sonra ararım’ diye mesaj yazmış, sonra öğreniyorum ki çalışıyormuş, dağıtım yapıyormuş. Yarım saat sonra aradı, kahkahalar attık. Onun Lizbon’a benimse Paris’e gitme hayalimiz vardı" dedi.

Ata Emre Akman Odası

Ata’nın üniversitede okuduğu dönem boyunca askeri misafirhanede kaldığını ve gelecek yaz eve çıkmak istediğini söyleyen anne Akman, "Biz ev bakacakken mezar yeri baktık. Ata, geçen yıl tek başına yaklaşık 11 ülke dolaştı. Koca Avrupa’da farklı farklı ülkelerde bir şey olmadı da kendi ülkemde Balıkesir gibi bir yerde böyle şeyler yaşadık. Ata, 2004 yılında Balıkesir’de doğdu. Balıkesir’de üniversiteyi kazandı ve Balıkesir’de sonu bitirdi. Halbuki sadece hayatının ilk 3 yılını Balıkesir’de geçirmişti, bir de son yılını" ifadelerini kullandı.

Ata Emre Akman Küçüklüğü

6 adet suç kaydı bulunan şahıs tarafından öldürülen üniversite öğrencisi Ata Emre Akman kimdir? öğrenmek için tıklayınız.
 

Kaynak: DHA