Her yıl olduğu gibi, Apple hayranları ve endüstri profesyonelleri, şirketin yeniliklerini duyuracağı WWDC24 etkinliğinin ne zaman gerçekleşeceğini merakla bekliyorlar. Apple'ın teknoloji dünyasını sarsacak duyurularıyla dolu etkinlik, tüm gözlerin üzerinde olduğu bir platform. Ancak, bu yılın etkinliği için tarih belli mi? "Apple WWDC24 etkinliği ne zaman?" sorusunun yanıtı için detayları yakından inceleyelim...

WWDC24 etkinliği ne zaman?

Apple, merakla beklenen Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı'nın (WWDC) 2024 etkinliğinin 10 Haziran 2024'te başlayacağını duyurdu. Teknoloji devi, bu yılın odak noktasının yapay zeka olduğunu açıkladı ve kullanıcıların yeni yeniliklerle dolu bir WWDC deneyimi yaşamasını bekliyor.

Geçtiğimiz yılın WWDC'sinde Apple, Vision Pro adlı karma gerçeklik gözlüğü ve iOS 17 işletim sistemini duyurarak teknoloji dünyasını heyecanlandırmıştı. Bu yıl ise, iOS 18 ile birlikte iPhone kullanıcılarının üretken yapay zeka özelliklerine kavuşması bekleniyor. Özellikle, Samsung'un son Galaxy S24 serisiyle yapay zekayı ön plana çıkarmasıyla, Apple'ın da rekabeti sürdürebilmesi için bu alanda somut adımlar atması bekleniyor.

Apple'ın WWDC 2024 etkinliğinde tanıtması beklenen yenilikler arasında, visionOS 2, watchOS 11, iPadOS 18, macOS 15 ve iOS 18 işletim sistemi güncellemeleri bulunuyor. Özellikle, iOS 18'in, bugüne kadar yapılan en büyük güncelleme olacağı ve Siri'nin yapay zeka özellikleriyle güçlendirilerek karmaşık sorulara daha etkili yanıtlar verebileceği belirtiliyor.

WWDC24 Ekinliğinde tanıtılması beklenenler

  • Siri'nin yeni bir sürümü: ChatGPT ve Google'ın Gemini gibi platformlara benzer şekilde daha akıllı ve büyük dil modeli teknolojisine dayanan yeni bir Siri sürümü.
  • Apple Music için yapay zeka özellikleri: Kullanıcıların otomatik olarak çalma listeleri oluşturmasını sağlayacak yeni yapay zeka özellikleri.
  • Pages, Keynote ve Numbers'a yapay zeka entegrasyonu: Özetleme, içerik oluşturma ve daha fazlası için yapay zeka desteği.
  • Xcode için yapay zeka özellikleri: Kod bloklarını tamamlayabilen, uygulamaları test etmeye yardımcı olan ve daha fazlasını yapabilen yapay zeka özellikleri.
  • Spotlight Search'ün güncellenmiş sürümü: Üretken yapay zeka tarafından desteklenen ve daha karmaşık görevleri yerine getirebilen bir arama deneyimi.
  • Apple Health ve Apple Watch için sağlıklı yaşam koçluğu: Yapay zeka destekli sağlıklı yaşam özellikleri.
  • Mesajlar uygulaması için yapay zeka: Mesajları otomatik olarak tamamlayabilen, soruları yanıtlayabilen ve gelen metin mesajlarını özetleyebilen yeni yapay zeka özellikleri.
Kaynak: Haber Merkezi