"Abdulmetin Balkanlıoğlu kimdir?" sorusu, pek çok kişinin aklında beliren bir soru işaretidir. Kariyeri boyunca iz bırakan bu isim, Abdulmetin Balkanlıoğlu kimdir? ve Abdulmetin Balkanlıoğlu neden öldü, kaç yaşında öldü? Yaşamının sırları, merak edilen bu soruların ardında gizli. Abdulmetin Balkanlıoğlu'nun hayat hikayesi ve ölümü, detaylarıyla bu yazıda açığa çıkıyor. İşte detaylar...

Abdulmetin Balkanlıoğlu kimdir?

İsmailağa camiasının sevilen isimlerinden Abdülmetin Balkanlıoğlu, 1958 yılında Çorum'un Sungurlu ilçesine bağlı Aşağıfındıklı köyünde dünyaya gözlerini açtı. Eğitim hayatına Çorum İmam-Hatip Lisesi'nde başlayan Balkanlıoğlu, 1977 yılında bu okuldan mezun oldu. Ardından, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne başlayan Hocaefendi, 1986 yılında buradaki eğitimine yarıda son verdi. Arapça eğitimini Emin Saraç Hoca'dan alan Balkanlıoğlu, 1977'de Şile'de Ağva Hacıköyü'nde imamlık görevine başladı. Sarıyer Rumeli Efendi Köyü Camii'nde görev aldıktan sonra, 1980'de Eminönü Hoşkadem Camii'ne, 1983'te ise Fatih Müftülüğü'ne bağlı Acemoğlu Camii'nde görevine devam etti. Bu süreçte, Fatih Din Görevlileri Dernek Başkanlığı'nı da üstlendi.

Abdulmetin Balkanlıoğlu neden öldü, kaç yaşında öldü? 

Sonrasında, Küçükçekmece ilçesine bağlı Kayabaşı Köyü'ne tayin olan ve burada görev yaptıktan sonra emekliye ayrılan Abdülmetin Balkanlıoğlu, evli ve iki çocuk babasıydı. Hocaefendi, 20 Haziran 2018 tarihinde geçirdiği kalp krizi sonucu, yaşamını yitirdi. Abdulmetin Balkanlıoğlu'nun vefat haberi, Çapa Tıp Fakültesi hastanesinden geldi. Cenazesi, İstanbul'da yaşanan kalp krizi nedeniyle hayatını kaybeden Hocaefendi Abdülmetin Balkanlıoğlu, yarın düzenlenecek cenaze töreniyle toprağa verilecek.

Kaynak: Haber Merkezi