Başlıklarıyla gündemimize oturan isim Diplomat Osman Köse, son günlerde merak konusu oldu. Pek çok kişinin zihninde yer bulan soruların başında, "Diplomat Osman Köse kimdir?" ve "Osman Köse ne zaman hayatını kaybetti?" gibi sorular yer alıyor. İşte karşınızda diplomat Diplomat Osman Köse hakkında merak edilenler...

Diplomat Osman Köse Kimdir?

Türk diplomat Osman Köse'nin hayatı, 17 Temmuz 2019 tarihinde Irak'ın Erbil şehrinde görev yaptığı sırada gerçekleşen acı bir olayla kesildi. Güvenlik kaynaklarından elde edilen bilgilere göre, bu trajik olayın ardından Türkiye İstihbarat Teşkilatı (MİT), diplomat Köse'nin şehit edilmesiyle ilgili detaylı bir çalışma başlattı. Milli Savunma Bakanlığı (MSB) açıklamasına göre, Osman Köse'nin şehit edildiği saldırının faili 31 Aralık günü yapılan bir hava saldırısı sonucunda etkisiz hale getirildi.

Osman Köse Ne Zaman Hayatını Kaybetti?

Osman Köse'nin hayatını kaybettiği olay, 17 Temmuz 2019 tarihinde Erbil'deki bir restoranda gerçekleşti. Saldırı, diplomat Köse'nin Irak'taki görev sürecinde ortaya çıkan trajik bir olaydır.

Kaynak: Haber Merkezi