31 Mart Pazar günü, Türkiye genelinde yerel seçim heyecanı yaşandı. 61 milyon 441 bin 882 seçmen, yerel yöneticilerini belirlemek üzere sandık başına gitti. Ülkenin 81 ilinde 973 ilçe ve 390 belediye başkanı ile 50 bin 336 muhtarın seçimi gerçekleştirildi. Aynı zamanda il genel meclisi üyeliği ve belediye meclis üyeliği seçimleri de yapıldı.

Seçimlerin tamamlanmasının ardından muhtarlık seçim sonuçları açıklanmaya başladı. Güneşin doğuş ve batışına göre ayarlanan oy verme işlemleri, 32 ilde saat 07.00 ile 16.00 arasında, diğer illerde ise 08.00 ile 17.00 arasında gerçekleşti. Muhtarlık seçimini kazananlar, hangi mahallede hangi muhtarın kazandığı sorgulanıyor ve merak ediliyor.

Kazanan muhtar adayları 

Tüm Türkiye genelinde başarılı bir şekilde tamamlanan yerel seçim günü, oy sayımı başladı ve sandıkların sayımıyla muhtarlık seçim sonuçları netleşmeye başladı. Yüksek Seçim Kurulu (YSK), muhtarlık seçim sonuçlarını YSK resmi web sitesinde açıklamaya başladı. Vatandaşlar, YSK'nın web sitesi üzerinden muhtarlık seçim sonuçlarını sorgulayabilirler. 

Kazanan muhtar adayları bu sayfadan sorgulanabilir!

Kaynak: Haber merkezi