CHP'nin Kocaeli Derince ilçesi için belirlediği belediye başkan adayı merak konusu oldu. Sertif Gökçe, partisinin gösterdiği aday olarak yerel seçimlerde Derince Belediye Başkanlığı için yarışacak isimler arasında ön plana çıkıyor. Peki, CHP Kocaeli Derince Belediye Başkan Adayı Sertif Gökçe kimdir? Detaylar haberimizde...

CHP Kocaeli Derince Belediye Başkan Adayı Sertif Gökçe kimdir?

Sertif Gökçe, 12 Mart 1972 tarihinde Ardahan'da doğmuş ve ilkokul ile ortaokul eğitimini Ardahan'da tamamlamıştır. Daha sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 1997 yılında mezun olmuş ve avukatlık stajını başarıyla tamamlayarak 1998 yılından beri Kocaeli Barosu'nda serbest avukat olarak çalışmaktadır.

Siyasi yaşamının yanı sıra Sertif Gökçe, avukat kimliğiyle de tanınmaktadır. Kocaeli Barosu'nda Baro Yönetim Kurulu üyeliği ve Baro Başkan Vekilliği gibi görevlerde bulunmuş, ayrıca 2014-2018 yılları arasında Kocaeli Baro Başkanlığı görevini üstlenmiştir. CHP'de Gençlik Kolları Derince ve İl yönetimlerinde aktif rol almıştır. Ayrıca çeşitli sivil toplum örgütleri, demokratik kitle kuruluşları ve spor kulüplerinde de faaliyet göstermiştir. Yerel gazetelerde köşe yazarlığı yapmış ve halen aktif olarak avukatlık mesleğini sürdürmektedir. Sertif Gökçe'nin evli olduğu ve iki çocuğu bulunduğu bilinmektedir.

Sertif Gökçe, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde CHP Kocaeli Derince Belediye Başkan adayı olarak görev almıştır.

Kaynak: HABER MERKEZİ