Zonguldak'ta sabah saatlerinde başlayan şiddetli fırtına ve sağanak yağış, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi'ni (ZBEÜ) de olumsuz bir şekilde etkiledi. Bu doğal olayın neden olduğu olumsuz etkilerle başa çıkmak adına, ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, erken saatlerde kampüs binalarını yerinde inceleyerek yapılan çalışmaları yakından takip etti.

Erzincan'da yaban keçileri belgesel tadında görüntü oluşturdu Erzincan'da yaban keçileri belgesel tadında görüntü oluşturdu

Rektör Özölçer, hava koşullarının getirdiği zorluklar karşısında alınan tedbirleri ve yürütülen çalışmaları personeliyle birlikte titizlikle değerlendirdi. Halkın güvenliğini ve kampüsün genel durumunu gözeterek yapılan bu inceleme sonrasında, Rektör Özölçer, medya aracılığıyla bir açıklama yaparak, "İlimizde meydana gelen kuvvetli sağanak yağış ve fırtına nedeniyle oluşabilecek olumsuzluklara karşı personellerimizle birlikte gerekli tüm tedbirleri alıyoruz" şeklinde konuştu.

Öte yandan, olumsuz hava şartları nedeniyle önemli bir karar alındı ve 19-20 Kasım tarihlerinde yapılması planlanan vize sınavları ileri bir tarihe ertelendi. Bu karar, öğrencilerin ve personelin güvenliği ile sınavların adil bir ortamda gerçekleştirilmesi açısından alındı. Üniversite yönetimi, yeni bir tarih belirleyerek sınavların sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi için gereken tüm önlemleri almaya kararlı olduklarını belirtti.

Kaynak: İHA