Zafer Sergisi'ne muhteşem kapanış

Cihan Engin’in Atatürk, Çanakkale, Şehitlerimiz, Türk Büyükleri ve Türk Mitolojisi koleksiyonlarından oluşan ve sanatsal süreci dijital teknolojiler ile derlenen 61 eserinin kapanış resepsiyonu muhteşem bir gece ile Tarihi Havagazı Fabrikası’nda gerçekleştirildi

Zafer Sergisi'ne muhteşem kapanış
10 Eylül 2019 - 13:00

SERCAN ÖZİPEKÇİ

Balkan Kulübü 2019 yılının son etkinliğini, yaratıcılığı ve sanatsal süreci dijital teknolojiler yoluyla aktaran ‘Zafer Sergisi’ ile yaptı. Zafer Sergisi’nin Kapanış Resepsiyonunun yapıldığı Alsancak Tarihi Havagazı Fabrikası’nda sergilenen toplam 61 eser, dijital sanat tekniği ile sanatçı Cihan Engin’in Atatürk, Çanakkale, Şehitlerimiz, Türk Büyükleri ve Türk Mitolojisi koleksiyonlarından derlendi. Türkiye’nin uzak geleceğini şimdiki zamanın algısı ile bütünleştirildiği, Van Gogh stilinde çizilen iki adet eserin yer aldığı sergide, eserlerin sanatseverlerle buluşması sağlandı. Eserler 70x100 ile 100x140 cm arasında 6 farklı boyutla kanvas üzerine resmedildi.

“Mutlu ve gururluyuz”

Serginin kapanış gününde verilen kokteylde konuşan Balkan Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Süzmetaş, zafer sergisini düzenlemekteki temel amaçlarının, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını tekrar hatırlamak ve ülke için ödedikleri bedelleri minnet ile yeniden anmak olarak tarif etti. Süzmetaş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Buraya gelerek bizleri onurlandıran ve şereflendiren tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum. Değerli dostumuz Cihan Engin’in muazzam ve birbirinden değerli çalışmalarından oluşan sergiyi İzmirlilerle buluşturmaktan dolayı Balkan Kulübü ailesi olarak çok mutluyuz ve gururluyuz. Bizim burada yaptığımız organizasyon, onun verdiği emeği ve ortaya koymuş olduğu vizyonu açığa çıkarmak açısından oldukça anlamlıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşlarına bizlere bu günleri yaşattıkları için bu vesileyle bir kez daha sonsuz teşekkür ediyoruz. İzmir’in kurtuluşu olan 9 Eylül aynı zamanda İzmir’in doğum günüdür. Bu anlamlı günde Cihan Engin ile beraber Balkan Kulübü ve Draftart kanalı ile de uzun bir maceraya doğru adım atıyoruz. 21. yüzyılda bilimde, sağlıkta, bürokraside yaşanan dijital dönüşümü, bu etkinliğimizde sanatla sağlamış olduk. 20. yüzyılda bizlere bu zaferi verenlere selam durmuş olduk. Bu zaferi verenlere verdiğimiz selama ortak olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız.”

Cihan Engin’de kapanış resepsiyonuna gelen herkese ve serginin gerçekleşmesinde katkıları bulunan Balkan Kulübü, Draftart Ajans ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer’e teşekkürlerini sundu.  

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum