Kullanıcılar artık merak ediyor: Yurtdışından getirilen cep telefonlarını ne kadar süreyle kayıtsız kullanıyoruz? Her gün yeni bir modelle tanıştığımız bu çağda, cep telefonlarının kayıtsız kullanım süresi ne kadar oldu? Bu merak edilen soruların cevaplarını bulmak için teknolojinin sunduğu olanaklara bir göz atmak gerekiyor. Gelin, bu merak edilen konuyu birlikte keşfedelim ve cevaplarına ulaşalım

Kayıtsız kullanım süresi ne kadar oldu?

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, yurt dışından getirilen cep telefonlarının kayıtsız kullanım süresini artırdı. Artık Türkiye'ye gelişlerinde cep telefonu getiren Türk vatandaşları, 120 günlük kayıtsız kullanım sürelerini e-Devlet üzerinden 180 güne çıkarabilecek.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi'nin duyurusunda, yurtdışında yaşayan ve mobil cihazlarını Türkiye'ye getiren vatandaşlar için yeni düzenleme açıklandı. Buna göre, artık bu vatandaşlar, 120 günlük kayıtsız cihaz kullanım sürelerini e-Devlet Kapısı üzerinden 2 defa olmak üzere toplamda 180 güne kadar uzatabilecekler.

Dijital Dönüşüm Ofisi'nin paylaşımında, "Yurtdışında ikamet eden ve beraberinde mobil cihaz getiren vatandaşlarımız, 120 günlük kayıtsız cihaz kullanım sürelerini otuzar günlük sürelerle 2 defaya mahsus olarak 180 güne kadar e-Devlet Kapısı üzerinden uzatabilirler" ifadelerine yer verildi. Bu düzenleme ile yurtdışından telefon getiren vatandaşların sürelerini uzatmaları kolaylaşacak ve daha uzun bir kullanım imkanı sunulmuş olacak.

Kaynak: HABER MERKEZİ