Yunan basınında Panathinaikos'un yeni başına geçen Fatih Terim için çarpıcı bir manşet dikkat çekti: "Kuzu postunda kurt". Gazete, Terim'in atamasını "Yunanistan karşıtı bir ismin Yunan takımının başına geçmesi" şeklinde sorgulayarak tartışma yarattı. Bu manşetle birlikte, Terim'in atanması kararı Yunan futbol dünyasında geniş bir tartışma konusu haline geldi.

Teknik direktör Fatih Terim, Yunanistan Süper Lig devi Panathinaikos ile 1,5 yıllık anlaşmaya vardıktan sonra Atina'ya gitmişti. Ancak Terim'in basın toplantısında ılımlı mesajlarına rağmen, Yunan basını olayı Türk düşmanlığı çerçevesinde yorumlayarak farklı bir tartışma ortamı oluşturmayı amaçlıyor.

Nasıl olur da Yunan bir takımının başına geçer?

Yunan gazetelerinden biri, Fatih Terim'i "kuzu postunda kurt" olarak nitelendirerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da atıfta bulundu. Terim'in, Erdoğan'ın adamı olarak lanse edilmesiyle beraber gazeteler, "Yunanistan'a karşı olan birinin nasıl olur da Yunan bir takımının başına geçer?" şeklinde sorular yöneltiyor.

Fatih Terim'e dolaylı yoldan tepki göstermişlerdi

Panathinaikos basketbol takımının THY Euroleague maçını izlemeye giden Fatih Terim, takımın ateşli taraftar grubunu selamladığında beklediği karşılığı alamamıştı. Mücadelenin sonlarına doğru, görevden alınan Ivan Jovanovic lehine tezahüratlar yapan Yunan taraftarlar, Fatih Terim'e dolaylı bir şekilde tepki göstermişti.

Kaynak: Haber Merkezi