Yumurcak karakteriyle tanınan ve Türk Sineması'nda unutulmaz bir iz bırakan İlker İnanoğlu, pek çok projede yer almasıyla biliniyor. Ancak Yumurcak karakterinin arkasındaki isim olan İlker İnanoğlu'nun kim olduğu ve kaç yaşında olduğu hala merak konusu. İşte, bu merak edilen soruların yanıtları...

Yumurcak kimdir?

Yumurcak karakteriyle tanınan ve ilerleyen yaşlarında farklı projelerde de yer alan İlker İnanoğlu, belirli periyodlarla ekrana gelen film projeleri dolayısıyla gündemde yer alıyor. Peki, Yumurcak karakterini canlandıran İlker İnanoğlu kimdir? İşte, İlker İnanoğlu hakkında detaylı bilgiler...

Yumurcak karakterini canlandıran İlker İnanoğlu, pek çok vatandaşın araştırdığı isim olmaya devam ediyor. 20 Ağustos 1965 tarihinde İstanbul'da doğan İlker İnanoğlu, Türker İnanoğlu ve oyuncu Filiz Akın çiftinin oğludur.

İlker İnanoğlu, Türker İnanoğlu’nun "Yumurcak" filminde sinemadaki ilk önemli rolünü üstlendi. Konuşmaya ve yürümeye başladığında soluğu stüdyolarda alan İnanoğlu'nun adı yumurcakla özdeşleşti. Türk Sineması'nda önemli bir çığır açan İnanoğlu, daha önceki yıllarda Zeynep Değirmencioğlu ve Parla Şenol gibi kız yıldızların olduğu filmlerden farklı bir etki yaratmayı başardı. İnanoğlu'nun Yumurcak filmi, Türk sinemasına önemli bir erkek çocuk oyuncu kazandırdı.

Yumurcak kaç yaşında?

Yumurcak karakterini canlandıran İlker İnanoğlu'nun doğum tarihi 20 Ağustos 1965'tir. İlker İnanoğlu 2024 yılı itibarıyla 58 yaşındadır.

Kaynak: HABER MERKEZİ