Günümüzde toplumun dikkatini çeken önemli isimlerden biri olan Yüksel Odabaşı hakkında vatandaşın en çok merak ettiği sorular, herkesin dilinde. "Yüksel Odabaşı kimdir?", "Yüksel Odabaşı nereli?" ve "Yüksel Odabaşı hangi partiden?" gibi sorular, geniş bir kesim tarafından sıkça soruluyor. Bu yazıda, Yüksel Odabaşı'nın kişisel yaşamı, kökeni ve siyasi duruşu hakkında detaylı bilgileri bulacak, merakınızı gidermek için bu yazının tamamını takip edebilirsiniz.

Yüksel Odabaşı kimdir?

Yaklaşan yerel seçimlere az bir süre kala, Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) tarafından Türkiye genelindeki başkan adayları açıklanmaya devam ediyor.

BTP'nin Genel Başkanı Hüseyin Baş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının Yüksel Odabaşı olduğunu duyurdu.

Hüseyin Baş, Odabaşı'nın adaylığını şu sözlerle paylaştı: "İzmir'e yakışan, İzmir'i içselleştirmiş, Atatürk ve Cumhuriyet ilkelerine bağlı, kıymetli abimiz Yüksel Odabaşı, BTP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak belirlenmiştir. Kendisine başarılar diliyorum."

Sosyal medyada da tanınan bir isim olan Yüksel Odabaşı'nın adaylığının açıklanmasının ardından, Mine Kırıkkanat, Barbaros Şansal gibi isimler de destek mesajları paylaştı.

Gümüşhane doğumlu olan Yüksel Odabaşı, Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunudur. Gökova'da Doğu Karadeniz'in yayla evleri mimarisini taşıyan projeleriyle dikkat çekmiştir.

Kaynak: HABER MERKEZİ